• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apsvaigę darbuotojai trikdo statybos, prekybos ir transporto bendrovių veiklą. Firmų vadovai priversti elgtis kaip policininkai, tačiau pavaldiniai randa būdų, kaip išvengti nemalonumų. rašo "Kauno diena".

REKLAMA
REKLAMA

Į tarnybą – tik blaivūs

Kasdien savo blaivumą turi įrodyti ne tik vairuotojai. Vis daugiau bendrovių vadovų reikalauja, kad pavaldiniai papūstų į alkotesterio vamzdelį. Tarnybos „Jungtis“ darbuotojams tokią procedūrą tenka atlikti kasdien. Kilus įtarimui, alkotesteriu apsaugos darbuotojai tikrinami ir baigę darbo dieną.

REKLAMA

Saugos tarnybos vadovas Evaldas Piraitis teigė, kad alkotesterį naudoja apie šešerius metus. „Mes turime tokią pačią įrangą kaip ir policija. Duomenys fiksuojami kompiuteryje ir patenka į darbuotojo bylą. Jei prietaisas rodo daugiau kaip 0,01 promilės, darbuotojas į darbą neišleidžiamas“, - aiškino E.Piraitis. Jis pripažino, kad tokių atvejų pasitaiko.

REKLAMA
REKLAMA

Slepiasi sandėliuose

Bendrovė „VP Market“ taip pat neišsiverčia be alkotesterių. „Jeigu įtariame darbuotoją esant neblaivų, pasiūlome papūsti į alkoholio matuoklį.

Jis turi teisę atsisakyti tai daryti. Jeigu darbuotojas neblaivus, jis dirbti negali ir išleidžiamas namo. Prieš porą metų neblaivių darbuotojų buvo mažiau. Tai dar netapo kasdienybe, tačiau visko pasitaiko. Dažniausiai išgeria sandėlio darbininkai“, - pasakojo bendrovės atstovė spaudai Viktorija Jakubauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valdininkai neįkliuvo

Kauno miesto savivaldybės administracijoje taip pat yra alkotesteris. Personalo skyriaus vedėja Agnė Bataitienė teigė, kad nuo vasaros nė karto neteko tikrinti, ar darbuotojas yra blaivus.

Neblaiviam valdininkui nebūtų leista dirbti. „Negaliu žinoti apie visus, bet iki šiol oficialiai niekas nebuvo tikrinamas alkotesteriu“, - sakė A.Bataitienė. Bendrojo skyriaus vadovas Alfonsas Jarušauskas yra užsiminęs, kad kartą buvo aptiktas neblaivus vairuotojas. Po incidento savivaldybė ir įsigijo alkotesterį.

REKLAMA

Nėra kuo pakeisti

Su girtais darbuotojais nuolat vargsta statybos bendrovės. Dar prieš penkerius metus tokie buvo atleidžiami, tačiau dabar su jais elgiamasi atlaidžiau, nes dažnai nėra kuo pakeisti girtaujančių darbuotojų.

Vienos mūrininkų brigados vadovas sakė, kad dažniausiai girtauja pagalbiniai darbininkai. „Anksčiau juos varydavau namo, dabar taip elgtis negaliu. Kitaip tektų pačiam nešioti mūrijimo mišinį“, - guodėsi pašnekovas.

REKLAMA

Išgėrę nesirodo darbe

Keleivių pervežimo bendrovės „Kautra“ medicinos punkte dešimtys vairuotojų kasdien turi papūsti į alkotesterį. Beveik 40 metų autobusą vairuojantis Romaldas Eidukaitis sakė seniai pripratęs prie blaivumo patikrinimo. „Nėra ko bijoti patikrinimo, jei nesi išgėręs“, - šypsojosi vairuotojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kautros“ generalinio direktoriaus Lino Skardžiuko teigimu, išgėrę darbuotojai netoleruojami. „Po pirmo atvejo, vairuotojams skiriamas griežtas papeikimas. Po antro karto - darbuotoją atleidžiame“, – dėstė L.Skardžiukas.

Gali atsisakyti tikrintis

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos teisininkė Jolanta Cinaitienė sakė, kad darbuotojai turi teisę atsisakyti pūsti į alkotesterį ar vykti į gydymo įstaigą.

Kelių eismo taisyklėse nurodoma, kad baudžiama už girtumą nuo 0,4 promilės. Šios taisyklės neturi nieko bendro su darbo santykiais. „Darbuotojas turi būti visiškai blaivus“, - patvirtino J.Cinaitienė.

Dainoras Lukas

"Kauno diena"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų