Panevėžio apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo elektroninėje erdvėje.
Nukentėjusioji pranešė, kad telefonu paskambinęs rusakalbis vyras ją pradžiugino, jog atėjo metas atgauti pajamas už savo senas investicijas. Sąlyga – pirmiausia moteris turėjo į savo kompiuterį įsidiegti nuotolinio kompiuterio valdymo programėlę „AnyDesk“ ir parodyti šiuo metu banko sąskaitoje esantį pinigų likutį. Tada iš moters santaupų sąskaitoje buvo atliktos pinigų pervedimo operacijos į įvairias sukčių sąskaitas.
Sukčiai tobulėja
Policija įspėja, kad sparčiai tobulėjant technologijoms, progresuoja ir sukčiai, jų sukčiavimo schemos vis išradingesnės ir išmanesnės, naudojami įvairūs būdai, kuriais bandoma pasipelnyti iš patiklių ir užsidirbti norinčių gyventojų. Yra ir kitas panašus telefonu skambinančių asmenų sukčiavimo modelis, kai žmonėms siūloma pelningai investuoti į kriptovaliutas.
Sukčiai taip pat prašo įsidiegti programėlę į asmeninį kompiuterį, kurios pagalba renka prisijungimo duomenis, kad galėtų perimti vartotojo paskyrą. Taip pat naudojama gudrybė, kai po pirmos asmens investicijos jam sugrąžinama dalis uždirbtų pinigų.
Taip užsitarnaujamas pasitikėjimas. Tada žmogus investuoja daug drąsiau, tik vėliau atsiimti nei uždarbio, nei investuotų lėšų jau nebepavyksta.
Apie „smulkesnius“ atvejus
Sausio 25 d. policijai pranešta apie jauną ir patiklų kompiuterio pardavėją. 21-erių metų biržietis socialiniame tinkle pardavė planšetinį kompiuterį. Pinigų (45 eurų) neatgavo iki šiol, o su pirkėju susisiekti nebepavyksta.
Autorė: Alfreda Gudienė, „Šiaurės rytai“.