• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos mokinių tėvai piktinasi – mokykloje berniukai ir mergaitės priversti eiti į tą patį tualetą. Tualetų durys esą neužsirakina, o pisuarai stovi atviri. Įstaigos direktorė aiškina, kad sprendimas padaryti bendrus tualetus priimtas dėl pandemijos, taip elgtis leidžia ir operacijų vadovas.

Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos mokinių tėvai piktinasi – mokykloje berniukai ir mergaitės priversti eiti į tą patį tualetą. Tualetų durys esą neužsirakina, o pisuarai stovi atviri. Įstaigos direktorė aiškina, kad sprendimas padaryti bendrus tualetus priimtas dėl pandemijos, taip elgtis leidžia ir operacijų vadovas.

REKLAMA

Socialiniuose tinkluose išplito į Klaipėdos Simono Dacho progimnaziją savo dukrą vedančios mamos įrašas. Jame moteris pasakoja susidūrusi su „nesuprantama situacija“.

Pasak jos, dėl koronaviruso grėsmės mokyklinių srautai buvo atskirti, kartu atskirtos ir patalpos, kur skirtingos grupės mokosi. Tačiau taip pat buvo performuoti ir tualetai.

Mergaitėms ir berniukams tas pats tualetas

Progimnazijoje buvo suformuoti bendri tualetai mergaitėms ir berniukams. Pasak mamos, tualete buvo pastatyti keli pisuarai ir įrengti keli tualetai, tačiau tualetus atskiriančios durys buvo nerakinamos, o pisuarai be jokių atitvarų ar uždangų.

REKLAMA
REKLAMA

„Man tai yra protu nesuvokiamas sprendimas“, – socialiniuose tinkluose situaciją apibūdina moteris.

Portalui tv3.lt susisiekus su moterimi, ji pasakoja, kad apie bendrus berniukų ir mergaičių tualetus sužinojo iš dukros.

REKLAMA

„Grįžo penktadienį iš mokyklos ir pasakė, kad yra bendri tualetai. Sakau: vaikeli, kažką sumaišei, nuėjai į berniukų tualetą. Sako: ne, mama, nieko nesumaišiau, tikrai ant durų buvo ženklas. Aš nepatikėjau, liepiau nueiti pirmadienį ir dar kartą įsitikinti. Pirmadienį ji pareina, sako: tikrai mačiau, kad ten yra bendras tualetas. Vaikas pasakoja visokias istorijas, man, aišku, buvo šokas“, – tv3.lt teigia moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris sako susisiekusi su klasės auklėtoja, ši informaciją apie bendrus tualetus patvirtino. Vėliau moteris susisiekė ir su mokyklos direktore. Įstaigos vadovė jai atsakė, kad pagal šiuo metu galiojančią tvarką, tualetai gali būti bendri.

Pasak moters, po pokalbio su direktore, į tualetų duris buvo įdėti kabliukai, kuriais durys gali būti užrakinamos, pisuarai taip pat buvo uždengti.

„Gaila, kad to nepranešė anksčiau. Man atrodo, kad Vyriausybė kartais nepagalvoja priimdama sprendimus, kokią žalą tai kitą kartą gali padaryti vaikams. Ypač, maži vaikai to nesupranta, bet paaugliai, kai problemos prasidėjusios... Manau, jiems yra labai aktualu ir jie yra pažeidžiamiausia grandis. Turime jiems suteikti sąlygas, ir taip mokykloje daug apribojimų, jie viską vykdo ir nedejuoja“, – sako moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įrašui išplitus internete, po juo mamos, vedančios savo vaikus į minėtą mokyklą, teigė nežinojusios apie bendrus berniukų ir mergaičių tualetus. Kai kurios kitos mamos komentuoja, kad sprendimas sujungti tualetus buvo priimtas ir kitose mokyklose.

Mokyklos direktorė: taip atskiriami srautai

Portalas tv3.lt susisiekė su mokyklos direktore Daiva Maroziene. Ji aiškina, kad mokykla laikosi ekstremaliosios situacijos reikalavimų.

REKLAMA

„Vykdome operacijų vadovo sprendimus. Kadangi mokyklos infrastruktūra yra tokia, kad mes kitaip negalime atskirti srautų, aukšte turime po vieną tualetą, taip laikinam periodui ir buvo nuspręsta. Turime valdyti srautus, o mokykloje yra tūkstantis mokinių“, – tv3.lt komentuoja D. Marozienė.

Šiuo metu, kaip informuoja įstaigos direktorė, pisuarai yra uždengti, parašyta, kad jais naudotis negalima. Taip pat tualetuose įrengti užraktai.

REKLAMA

D. Marozienė sako, kad daugiau skundų nei iš tėvų, nei iš moksleivių, mokykla nėra gavusi.

„Vakar (trečiadienį – aut. past.) padariau auklėtojų apklausą, paklausiau, ar kažkam iškilo problemų. Vienoje klasėje, atėjo tas skundas ir kitoje klasėje kad būriuojasi per daug vaikų. Tai mes jau išsprendėme, paprašėme mokytojų, kad per pertraukas pažiūrėtų“, – pasakoja D. Marozienė.

Su tv3.lt bendravusi mama teigia pateikusi mokyklai siūlymą bendradarbiauti su architektu ir tą pačią tualetų patalpą atskirti į dvi dalis, taip sukuriant ir mergaičių, ir berniukų tualetus. Mokyklos direktorė sako apie pasiūlymą girdėjusi, tačiau tiesiogiai jo dar negavusi. Jei pasiūlymas bus gautas, mokykla jį svarstytų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vakar į paštą vėlai gavau (laišką – aut. past.), šiandien parašiau, kad visas idėjas mes priimame. Mes nesame nusistatę, kad būtinai turime taip padaryti, mūsų sprendimas buvo toks, nes kitaip negalėjome suvaldyti srautų. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kelia prioritetą srautų valdymui ir tokios laikinos priemonės mums yra galimos.

Mes priimsime architekto pasiūlymą, kai jis ateis. Tegul pasižiūri, nors vietos ten atskirti nėra, turi būti išlaikyti atstumai. Jeigu bus originalus pasiūlymas, kodėl ne, mes jį svarstysime“, – sako D. Marozienė.

REKLAMA

Operacijų vadovas: tualetų pagal lytis skirstyti nebūtina

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) esant didesniam nei 300 COVID-19 pacientams skirtų lovų užimtumui privalomai nurodo atskirti grupių srautus. Statistikos departamento ketvirtadienio duomenimis, iš 1019 esamų lovų COVID-19 pacientams, užimtos yra 736.

Be to, visiems, išskyrus ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo mokinius, privalomas kaukių dėvėjimas. Taip pat privaloma vaikams matuoti temperatūrą, rekomenduojamas paviršių, kaupinių, antigenų ar savikontrolės testavimas.

REKLAMA

Apie tai, kad tualetų nebūtina skirstyti pagal lytis, nurodoma nuo šių metų rugsėjo 1-osios įsigaliojusiame valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendime „Dėl pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“.

Dokumente nurodoma, kad „organizuojant ugdymo procesą turi būti laikomasi grupių, klasių atskyrimo principo (maksimaliai ribojamas skirtingose grupėse, klasėse esančių mokinių kontaktas tiek pamokų metu, tiek pertraukų metu, tiek po pamokų): <…> 1.2.7. esant poreikiui, tualeto patalpos yra priskiriamos naudotis konkrečios klasės (grupės, srauto) mokiniams neskirstant jų pagal lytis.“

Statistikos departamento ketvirtadienio duomenimis, su ugdymo įstaigomis siejami 24 aktyvūs protrūkiai. Nustatyti 73 COVID-19 atvejai, 68 iš jų yra pirminiai. Nustatyti 323 didelės rizikos atvejai ir 93 mažos rizikos kontaktai.

Nu ir logika vienam mokyklos tualete kur mokosi apie 3000 vaiku vienas tualetas,tai ka cia reiskia tokiu budu sumažins pandemijos plitimą, gal jau visai stogas pavaziavo tai direktorei ir valdžiai Lietuvos kad tokius neatikvacius sptendimus priima. Kaip tik reikia ju dar daugiau kad butu kuo msziau mokiniu vienoje patalpoje o cia dabar gaunasi atvirksciai.kaip veziai masto id antro galo.
Na o kiek kuklių ir nedrąsiu mergaičių ir berniukų bijos, kentės ir neis į tokį tualetą tuo sugadindami savo šlapimo pūslės. FAKTAS
Jei nesusitvarkysime patys, tvarką atkurs islamistai džichadistai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų