Taip teigia detektyvai, kurie dar prieš dvidešimt metų įspėjo apie bankroto galimybę.
Įtakingi kriminalinės policijos pareigūnai, anksčiau dirbę Vidaus reikalų sistemoje, teigia, jog dar prieš dvidešimt metų, kai bankas „Snoras“ į Lietuvą atėjo kaip Šiaulių regioninis bankas, įspėjo valdžios atstovus apie tai, jog investuoti į banką pinigai yra įgyti nusikalstamu būdu.
„Įspėjome ir apie tai, jog bankas įsteigtas plauti pinigus. Tačiau tada niekas mūsų neklausė, juk bankas sparčiai vystėsi, iš karto įsteigė dešimt regioninių filialų, keturiolika jų skyrių, du šimtus trisdešimt teritorinių skyrių bei pastatė beveik keturis šimtus bankomatų“, – sakė buvęs detektyvas, dabar užimantis aukštas pareigas vienoje finansinių struktūrų.
Anot jo, jau tada informatoriai pranešė, jog į Lietuvą ateina Solncevo grupuotės, įsikūrusios Maskvoje, ir jų pinigai, nusikaltėlių „obšiakas“, skirtas padėti jiems kalėjime ir vėliau laisvėje.
„Net Maskvos milicijos kriminalinės paieškos specialistai stebėjosi Lietuvos valdžios abejingumu“, – prisiminė buvęs komisaras.
Anot jo, pinigai buvo uždirbti vykdant reketą, grobimus ir plėšimus. Buvo nužudyti keli kito banko valdytojai.
Pareigūnas neatmetė galimybę, kad bankas „Snoras“ traukiasi iš rinkos po žinios, jog į Lietuvą ateina dar vienas Rusijos bankas „Sberbank“ (Taupomasis bankas).
Kol kas Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos departamento pareigūnai nenori komentuoti šių įvykių, jiems nesiseka susisiekti ir su banko „Snoras“ valdytojais V. Antonovu ir R. Baranausku.
Vienas jų dabar gyvena Londone, kitas slapstosi Ukrainoje (neoficialiais duomenimis, jis yra sulaikytas Ukrainos teisėsaugininkų). Ten yra išvykęs ir departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis.
„Solncevo“ grupuotė minima kaip turėjusi ryšių su Lietuvoje veikusiomis grupuotėmis iš Šiaulių, Panevėžio ir Vilniaus.
Grupuotė siejama su Rusijos estrados žvaigžde Josifu Kobzonu, o lyderis Sergejus Timofejevas, turintis pravarde „Timocha“, įtariamas garsiojo Otaro Kvatrišvilio nužudymu.
Taip pat skaitykite:
Rusų spauda: „Snoro“ krachas – gerai apgalvota afera (schema, priešistorė)