Pardavėjas atsiliepė telefonu, papasakojo apie traktorių ir paprašė, jog vilnietis kaip garantiją pervestų avansą. Suma – 5 tūkst. litų. Kaip tarė, taip padarė. Į nurodytą pardavėjo sąskaitą vilnietis pervedė sutartą sumą.
Šis „sandoris“ buvo sudarytas vasario 24 dieną, bet jau po dviejų dienų su pardavėju susisiekti nebepavyko. Supratęs, kad tapo sukčių auka, vyras vakar kreipėsi į policiją. Šiuo metu pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Aukso gysla
Policijos pareigūnai prieš porą savaičių viešai paskelbė – sukčiai aptiko aukso gyslą interneto erdvėje. Sėkmę jiems garantuoja žmonių patiklumas ir noras vieną ar kitą prekę įsigyti pigiau.
Pastaruoju metu Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gauna pranešimų apie elektroninėje erdvėje nukentėjusius žmones.
Pinigus praradusieji pasakoja panašias istorijas apie apgavikų kruopščiai paspęstus spąstus. Tipiškas tokių nusikaltimų scenarijus – įvairiuose interneto puslapiuose dedami skelbimai, juose siūloma už akivaizdžiai mažesnę kainą įsigyti transporto priemonių, avalynės, drabužių ar namų ūkio apyvokos daiktų. Tai kaipmat patraukia dažnai pinigų stokojančių žmonių dėmesį.
Naiviai laukiama prekės
Potencialių klientų neatbaido nė reikalavimas į nurodytą banko sąskaitą pervesti avansą arba visą pinigų sumą. Atlikus pavedimą ramiai laukiama, kol prekė bus atsiųsta ar kitaip pristatyta, o nerimauti pradedama tik pasibaigus sutartam terminui.
Pirkėjai dažnai išsisaugo pardavėjo mobiliojo telefono numerį, tačiau dažnai jų vis tiek laukia nusivylimas. Pasibaigus sutartam laikui, prekės taip ir nepristatęs pardavėjas paprastai tampa „vartotoju, kurio telefonas išjungtas arba yra už ryšio zonos ribų“.
Atvejis Birštone
Panašus tokio pobūdžio sukčiavimo atvejis užregistruotas vasario 11 dieną, Birštone. Į policijos pareigūnus kreipėsi vyriškis. Jis pranešė, kad sausio 29 dieną internetiniame skelbimų tinklalapyje pirko automobilį „Mitsubishi Pajero“. Sausio 30 dieną automobilio pardavėjui į nurodytą banko sąskaitą vyriškis pervedė 1 000 litų avansą. Pinigus „priglaudęs“ pardavėjas dingo kaip į vandenį. Automobilio birštonietis nesulaukia iki šiol.
Policijos pareigūnai pataria atsakingiau vertinti itin patraukliai atrodančius pasiūlymus. Žmonės neturėtų pamiršti, kad pavedimo atlikimas į kito asmens banko sąskaitą, prilygsta pinigų atidavimui iš rankų į rankas. Pinigus reikia mokėti tik už gautą prekę.