• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visi laukiame šiltų orų bei kitų pavasario dovanų. Tačiau pavasaris, o ypač balandis, pasižymi temperatūrų svyravimais. Tai vyksta dėl kelių priežasčių. 

22

Visi laukiame šiltų orų bei kitų pavasario dovanų. Tačiau pavasaris, o ypač balandis, pasižymi temperatūrų svyravimais. Tai vyksta dėl kelių priežasčių. 

REKLAMA

Klimatologiniu požiūriu pavasaris prasideda tada, kai pastovi vidutinė paros oro temperatūra viršija 0 laipsnių, tai Lietuvoje įvyksta vasarį – kovo pradžioje. Na, o tikrojo pavasario pradžia tapatinama su vidutinės paros oro temperatūros perėjimu per 5 laipsnius, o tai mūsų šalyje įvyksta vidutiniškai balandžio 12 d.

Įvairūs recidyvai dar galimi

Balandžio mėnesį įvairūs temperatūros nukrypimai dar yra galimi, kartais pasitaiko ir sniego, tačiau jis tendencingai mažėja. 

„Balandį pasitaiko įvairių recidyvų. Yra buvę balandžių, kuomet ir sniego būdavo, kad labai dažnai to nebūna. Dabar toks reiškinys sutinkamas rečiau. Sniego tikrai turėjome kelis metus, o dabar jis pasitaiko rečiau. Balandžio nebesulaukia sniegas, nežiūrint to, kad kartais pasnyguriuoti gali, bet tai nėra tas sniegas, kuris užsibūna. Žemė šyla, temperatūra auga, todėl jis greitai nutirpsta“,– kalbėjo klimatologas Donatas Valiukas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad čia yra įprastos sūpuoklės, nes pavasaris, balandžio mėnuo pasižymi kontrastais, kada oro temperatūra šuoliuoja aukštyn ir žemyn“,– kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.

REKLAMA

Žemė dar nėra įšilusi

Žemė balandžio mėnesį dar nebūna įšilusi, todėl šilta gali būti tik dėl vienos priežasties. 

„Kadangi žemė yra šalta, po žiemos atvėsusi, todėl pati žemė šyla. 

Oras gali būti šiltas dėl dviejų priežasčių: pirma priežastis yra ta, kad pati ta oro masė atkeliauja iš pietinių platumų. O kita priežastis yra ta, kad yra įšilusi žemė ir tada saulei daug dirbti nereikia, tiesiog truputį pašviečia ir iš karto šilta. Šito varianto mes dar neturime, balandį žemė dar būna vėsi. Jei nėra saulės didelio poveikio, tai orai labai greitai atvėsta. Todėl dieną gali būti šiltą, o naktį ir rytą – vėsu“, – kalbėjo sinoptikas N. Šulija.

REKLAMA
REKLAMA

Pajūrio gyventojams šilumą neša vėjas nuo sausumos

Pajūrio gyventojams labai svarbu iš kurios pusės pučia vėjas, nes jūra po žiemos dar yra šalta ir todėl šaldo miestą. 

„Baltijos jūra yra vėsi po žiemos ir priekrantės sritį ji atvėsina, ypač, jei vėjas būna nuo jūros pusės. Jei vėjas būna nuo sausumos, tai tą sausumoje sušilusį orą atneša iki pat kranto linijos.

Pajūryje svarbu vėjo kryptis, jei vyrauja bet kuri vakarinė: pietvakarių, vakarų ar šiaurės vakarų vėjo kryptis, nuo jūros ateina oras ir viskas. Saulė gali šviesti, nešviesti – kalensi dantimis. Jeigu vyrauja bet kuri rytinė kryptis – nuo sausumos ateina oras, gal šiaurės rytų nelabai tinka, bet rytų, pietryčių. Tuomet prie jūros būna šilta, kaip ir kitur Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų