• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įtariamojo Sausio 13-osios žudynių byloje Michailo Golovatovo paleidimą Austrijos užsienio reikalų ministras Michaelis Spindeleggeris aiškina teisinėmis priežastimis ir akcentuoja valdžių atskyrimo principą.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes esame teisinė valstybė, tai yra aišku, su nepriklausoma teisingumo sistema, kuri priima savo sprendimus. Buvo prašymas iš Lietuvos, mes nustatėme terminą, per kurį dokumentai su konkrečiais duomenimis privalėjo būti pristatyti. Šitas terminas praėjo, o konkrečių duomenų nebuvo. Tada prokuroras nusprendė neteikti prašymo suimti“, – tai, anot aistrų diplomatijos vadovo, Lietuvos užsienio reikalų ministras turėjo „priimti žinion“ dar pirmojo pokalbio metu.

REKLAMA

M. Spindeleggeris sako nematąs problemų dar kartą aptarti šį klausimą su Lietuvos užsienio reikalų ministru Audroniumi Ažubaliu.

„Mes tai jau esame apsvarstę, bet jeigu jis norės, mes galime ir dar kartą tai padaryti“, – sakė M. Spindeleggeris, kurį cituoja portalas „orf.at“.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė–Liauškienė liepos 18 dieną įteikė notą Austrijos laikinajam reikalų patikėtiniui Jozefui Zigmundui (Josefui Sigmund), kurioje Austrijos prašoma paaiškinti, vadovaujantis kokiais argumentais ir kodėl taip skubiai Austrija nusprendė paleisti pagal Europos arešto orderį sulaikytą įtariamąjį Sausio 13–sios žudynių byloje M. Golovatovą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Notoje reiškiamas nusivylimas šiuo Austrijos žingsniu.

Tuo pačiu pabrėžiama, kad Europos arešto orderis yra ES teisminės institucijos sprendimas, kuriuo kita ES valstybė narė įpareigojama suimti ir perduoti šiame sprendime nurodytą asmenį.

REKLAMA

Austrijos veiksmus dėl Europos arešto orderio, išduoto M. Golovatovui, vykdymo Lietuva vertina kaip ypač grubų ES teisės aktų pažeidimą. „Esame sunerimę dėl to, kaip ES teisės aktus ir ES valstybių narių bendradarbiavimo principus paminanti Austrijos praktika ateityje gali turėti neigiamos įtakos tarptautiniam susižinojimui baudžiamosiose bylose tarp ES valstybių“, – rašoma dokumente.

REKLAMA

Austrijos laikinajam reikalų patikėtiniui taip pat buvo įteikta knyga apie Sausio 13–osios įvykius „Lithuania, 1991.01.13: documents, testimonies, comments“.

Lietuva nuo liepos 18 dienos atšaukia konsultacijoms į Vilnių ambasadorių Austrijoje Giedrių Puodžiūną.

Klausimą Lietuva artimiausiu metu kels visais galimais formatais ES institucijose, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų