Darbo grupės vadovu paskirtas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viktoras Strups. Darbo grupė buvo susirinkusi po posėdžio, tačiau vakar V. Strups „Šiaulių naujienas“ tikino, kad posėdžio protokolas vis dar neparašytas – esą derinamas tekstas. Redakcijos žiniomis, posėdžio metu paaiškėjo ir daugiau aplinkybių. Tad ar nemėginamos nuslėpti nepalankios detalės?
V. Strups nepateikė ir auditorių išvadų, kurios buvo perduotos darbo grupei.
Gali neturėti lėšų
Auditorius pažymėjo, kad sutarties projekte nesuformuluotos pagrindinės sąlygos, todėl neįmanoma pateikti išvadų apie jas, nors įstatymo raidė auditorius tai įpareigoja. „Kai kurios partnerystės sutarties projekto nuostatos stokoja teisinio apibrėžtumo, yra suformuluotos netiksliai, interpretuotinos nevienareikšmiškai, todėl tikslintinos ir koreguotinos iki Tarybos sprendimo priėmimo“, - rašoma išvadose.
Išvadose pažymima, kad auditui nepateikti dokumentai, duomenys apie tai, kad Savivaldybės administracija realiai įvertino finansines galimybes įgyvendinti projektą, kurio galutinė sąmata – 77 milijonai litų. Tiek kainos maniežo statyba eksploatacija, nors pačios statybos vertinamos 14 milijonų litų. Ši aplinkybė keista pasirodė ir Šiaulių apygardos prokuratūrai, kuri pradėjo tyrimą.
Pagal Savivaldybės parengtas sąlygas „derybose“ laimėti gali ir įmonė, neturinti realaus turto. Audito išvadose atkreipiamas dėmesys, kad sąlygose nieko nekalbama ir apie kreditinę liniją. Užtat Savivaldybė įsipareigoja mokėti „derybų“ nugalėtojui sutartą mokesti ne nuo tada, kai bus pradėta reali veikla, bet – vos pasibaigus statyboms ir „pridavus“ statinį.
Naikinama biudžetinė įstaiga
Savivaldybės atstovai iki šiol tyli, koks bus vos prieš kelerius metus su fanfaromis atidarytos Futbolo akademijos likimas. Jau ir dabar kyla klausimų, kur baigiasi biudžetinės įstaigos veikla ir kur prasideda privataus futbolo klubo interesai, tačiau pastačius maniežą Futbolo akademijos nelieka. Tai galima suprasti iš planų koncesininkui perduoti Futbolo akademijos veiklą – treniruoti vaikus.
Šiaulių savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas sako, kad svarstomi keli įstaigos likimo variantai: likviduoti arba reorganizuoti. Esą turėtų apsispręsti politikai. Tačiau įstaigos likimas daugiau negu aiškus: kadangi biudžetinės įstaigos negalima reorganizuoti į privačią, lieka vienintelis - likvidavimo kelias.
Iš biudžeto - pusantro milijono litų
Futbolo akademijos veikla ne tik perduodama į privačias rankas, bet 25 metams garantuojamas ir finansavimas.
Konkurso dokumentuose reikalaujama, kad būsimasis koncesininkas turėtų ne mažesnį kaip 13 atestuotų darbuotojų personalą. Tačiau nedetalizuojama, ar šie žmonės jau turi dirbti, ar pakanka įsipareigojimo dirbti ateityje.
Tai jau antrosios tokios Kontrolės ir audito tarnybos išvados, kuriose niekais paverčiami miesto vadovų planai. „Šiaulių naujienos“ skelbė, kad auditoriai suskaičiavo tikrąjį Savivaldybės įsiskolinimo mastą – įsiskolinimai beveik prilygsta visam šių metų biudžetui ir neigiamai įvertino Daušiškių kapinių projektą.