Antradienį Seimas po pateikimo pritarė atitinkamoms Turizmo įstatymo pataisoms. Už jas balsavo 96 parlamentarai, nė vienas nebuvo prieš, 17 susilaikė. Toliau projektas bus svarstomas Seimo komitetuose.
Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis tvirtino, kad tokia finansinė garantija apsaugotų turistus.
„(...) visi turistai turėtų kelionių apsaugą, todėl siūloma įtvirtinti, kad visi kelionių organizatoriai privalėtų turėti draudimą arba finansinę garantiją, prievolių įvykdymo užtikrinimą“, – sakė jis.
Pagal projektą, vietinio turizmo kelionių organizatoriaus ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo užtikrinimo suma turėtų būti ne mažesnė kaip 3 tūkst. eurų.
Šiuo metu galiojančiame Turizmo įstatyme kelionių organizatoriams, vykdantiems atvykstamojo turizmo veiklą, numatyta išimtis, jie neprivalo turėti draudimo ar kitos finansinės garantijos, kurios užtikrintų prievolių įvykdymą.
Projektu taip pat siūloma sumažinti finansinius įsipareigojimus daliai išvykstamojo turizmo organizatorių.
Dideliems kelionių organizatoriams lieka ne mažesnis kaip 50 tūkst. eurų draudimas. Tuo metu mažesniesiems – kurių paeiliui einančių paskutinių praėjusių ir pasibaigusių keturių ketvirčių kelionių pajamos mažesnės nei 1 mln. eurų – finansinę garantiją siūloma mažinti iki 20 tūkst. eurų.
„Tai leis smulkesniam verslui šiek tiek lengviau veikti“, – teigė V. Jurgutis.
Siekiant palengvinti sąlygas organizatoriams, prašantiems laikinai – dėl sezoniškumo, ekstremalios situacijos ar kitų priežasčių – leisti nevykdyti veiklos, siūloma nestabdyti jų licencijos 12 mėnesių, o ne šešis, kaip yra dabar.
Turizmo įstatymo pataisomis taip pat norima įtvirtinti nacionalinę turistų informacinę sistemą.
Pasak viceministro, „ji teiktų ilgalaikių turizmo duomenų paslaugą ir realiu laiku leistų atnaujinti turistinių objektų duomenis, suteiktų galimybę matyti turistų srautus Lietuvos turizmo objektuose, apgyvendinimo įstaigose“.
Šiomis pataisomis siekiama užtikrinti Europos Sąjungos direktyvos įgyvendinimą.