Meteorologo Gyčio Valaikos administruojamoje paskyroje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ teigiama, kad, sprendžiant pagal viesulo padarytą žalą, tai galėjo būti F2 kategorijos viesulas.
Teigiama, kad, jei tai pasitvirtintų, dėl savo stiprumo, tai galėjo būti kone istorinis viesulas Lietuvoje.
„Tai galėjo būti F2 kategorijos viesulas, kuriame vėjo stiprumas siekė apie 60-70 m/s (216-252 km/h). Tokiu atveju tai būtų vienas stipriausių sausumos viesulų kokie tik yra buvę Lietuvoje. Galėjo prilygti net garsiajam Širvintų viesului“, – tvirtinama „Orai ir klimatas Lietuvoje“ „Facebook“ įraše.
Pridedama, jog viesulas pirmą kartą formuotis pradėjo apie 16 valandą Kelmės rajone, netoli Grinių-Pakražančių atkarpos – apie 50km į pietvakarius nuo Šiaulių.
Tiesa, manoma, kad bent keletą kartų viesulas buvo sunykęs, tačiau vėl iš naujo susiformavo į pilnai išsivysčiusį viesulą.
„Viesulo slinkimo takas puikiai matyti iš paukščio skrydžio ir tikriausiai bus matomas geros raiškos Sentinel-2 palydovinėse nuotraukose. Tikėtina, kad keliaudamas link Šiaulių jis buvo trumpam sunykęs ir po keliolikos kilometrų iš naujo susiformavo iki pilnai išsivysčiusio viesulo, kuris pasiekė savo didžiausią griaunamąją galią“, – rašoma „Orai ir klimatas Lietuvoje“ įraše.
Paskutinį kartą Šiauliuose viesulas buvo užfiksuotas Ginkūnuose, 2011 m. liepos pabaigoje. Teigiama, jog tą kartą viesulas buvo truputį silpnesnis.