Teismas draugijos „Pilis“ skundą dėl tariamai netinkamo Kauno pilies rekonstravimo įvertino kaip kaip nepagrįstą ir jį atmetė.
Draugija „Pilis“ kreipėsi į teismą ir prašė panaikinti išduotus leidimus, kurių pagrindu Kauno miesto savivaldybė atliko Kauno pilies rytinio bokšto su sienomis ir bastionu atkūrimo, pritaikymo darbus.
„Pilies“ atstovai dar ir iki skundo teismui kaltino savivaldybę, esą ši ignoruoja visuomenės teisę dalyvauti rengiant projektą, o projektas nėra gavęs visuomenės pritarimo, pilies atnaujintojai nepaiso reikalavimų išsaugoti istorinio paveldo statinio autentiškumą.
Kauno apygardos administracinis teismas draugijos „Pilis“ skundą įvertino kaip nepagrįstą ir jį atmetė. Tačiau teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas.
Teismas pareiškėjų skunde, kuriame priekaištaujama dėl pilies atstatymo moderniomis medžiagomis, projekto neatitikimo atkūrimo sąvokos reikalavimų, pasigedo įrodymų. Pasak teismo sprendimo, „skunde nurodyti argumentai nepagrįsti jokiais objektyvaus pobūdžio įrodymais“.
Teismas nesutiko ir su aplinkybe, kad visuomenės teisė dalyvauti rengiant pilies atstatymo projektą buvo ignoruota ir projektas nėra gavęs visuomenės pritarimo.
Teismas pažymėjo, kad byloje esantys įrodymai patvirtina, jog projektas buvo svarstomas Pilių mokslinėje taryboje, Valstybinėje kultūros paveldo komisijoje, išplėstiniame Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos posėdyje, Kultūros paveldo departamente, Kultūros ministerijoje.
Taip pat buvo parengta Kauno pilies atkūrimo galimybių studija, organizuota miesto gyventojų apklausa 2006 metų gegužės 11–13 dienomis vykusios parodos „Kauno dienos“ metu.
Kauno miesto savivaldybės stende buvo pristatyti trys alternatyvūs pilies atstatymo variantai, buvo demonstruojami maketai, pateikiami techniniai Kauno pilies atstatymo duomenys, informacija visuomenei viešai prieinama Kauno miesto savivaldybės tinklalapyje.