Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Jaunas mišrūnas, kiek parodęs savo balsą erdviame voljere, greitai aprimsta ir smalsiai stebi aplinką. Jis turi ir naują vardą.
„Davėm Fainas, dėl to, kad jis labai fainas“, – pasakoja Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė.
Tačiau toli gražu taip nepasakysi apie buvusį šio mišrūno gyvenimą Tiltagalių kaime, Panevėžio rajone. Nudriskusia, trumpa virve prie klojimo durų lauko tualeto pašonėje pririštą šunį paliko jo šeimininkas.
„Dingo ir dingo kaip sūris nuo lentynos, o šunį paliko“, – pasakoja Tiltagalių gyventojas Raimundas.
„Kažkokia virvė, kuri aukštai pakabinta, kad šuo kojom vos žemę pasiekia. Jis neturi net laisvės, neturi net kur pasisukti, neturi nei kur atlikt savo reikalų, kad nuo nosies iki uodegos yra ta virvė ir jis tik savo išmatose gali suktis“, – sako R. Liberienė.
Ir nežinia kiek taip būtų vargęs nelaimėlis, jei ne atidūs kaimynai.
„Įsivaizduokit, numirt badu – nėra baisiau, man tai labai baisu“, – teigia Tiltagalių gyventoja Lina.
Gyventojai pakraupę
Tad neabejingi kaimynai šėrė likimo valiai paliktą šunį, apie nelaimėlį pranešė seniūnijai, gyvūnų prieglaudai. Vietiniai prasitaria, kad ir kol buvo šeimininkas, šuo buvo apleistas, dažnai ir alkanas. Tik žmonės keistuolio šeimininko vengė, tačiau kiek galėdami padėdavo keturkojui.
„O Dieve, kaukdavo, kaukdavo kol dar jis buvo, nabagas, širdį verdavo“, – sako Lina.
Dabar kaimynai sako miegantys ramiau, nebegirdi širdį veriančio kauksmo. Ir viliasi, kad jaunas mišrūnas prieglaudoje atsigaus ir ras naujus, mylinčius šeimininkus.
„Aišku, jis dar jaučia stresą, bet jau po truputį išeina į kiemą, pas mus jis laisvas, pavadžio bijo, išeina atsitraukus žmogui“, – teigia R. Liberienė.
Kaimo žmonės stebisi, kaip išvis pas tokius žmones, kurie patys savimi negeba pasirūpinti, atsiranda šunys.
Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė sako, kad prieglaudose tvarka griežta, keturkojų jie neatiduoda bet kam užsimaniusiam.
„Bet yra begalybė daugintojų, galų gale net daugintojais nepavadinsi, tiesiog neatsakingi šeimininkai, kurių šuniukas, kalytė susikergia, lieka šuniukai ir pilna socialiniuose tinkluose – atiduodam į geras rankas, tai va tokios „geros rankos“ ir yra. Paskui iš tų „gerų rankų“ be skiepų, su kirminais, nečipuotų ir atvažiuoja į prieglaudas“, – sako R. Liberienė.
Ir kaip bebūtų gaila, tokie atvejai tikrai ne vienetiniai. Už žiaurų elgesį su gyvūnais gali grėsti laisvės atėmimas iki vienų metų. Tačiau dažniausiai piktavaliai baudžiamosios atsakomybės išvengia, atsiperka administracine bauda. Vien Panevėžio apskrityje per 10 šių metų mėnesių pareigūnai surašė beveik 90 protokolų dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, pradėjo 1 ikiteisminį tyrimą.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.