Protesto akcijoje daugiausiai dalyvavo vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės, jie mosavo Lietuvos vėliavomis, laikė plakatus „STOP MED FAŠIZMUI“, „Stop crime against humanity“ (liet. „Stabdykime smurtą prieš žmoniją“).
Žurnalistams A. Astrauskaitė sakė, kad šiuo metu galiojančios pandemijos valdymo priemonės priešina ir skaldo žmones, atima laisvę pasirinkti.
„Kaip, kaip ir anksčiau, yra tie patys reikalavimai. Negalima žmonių prievartauti, (...) o dabar daromas tiesiog valstybės mastu šantažas – jeigu nesiskiepysi, privalėsi atnešti medicininį tyrimą už savo pinigėlius, tik tada dirbsi. Kodėl sveikas žmogus turi tirtis“, – kalbėjo moteris.
Vienoje iš A. Astrauskaitės paskyrų socialiniame tinkle „Faceebok“ nurodoma, jog protesto akcija taip pat nukreipta prieš galimybių pasą, kaukių dėvėjimą.
Protesto akcijos dalyviai, susirinkę Katedros aikštėje, vėliau Gedimino prospektu patraukė link Seimo ir grįžto atgal iki Vyriausybės, kur sakė kalbas, kritikavo valdžią.
Kaip BNS informavo Vilniaus apskrities policijos atstovė spaudai Julija Samorokovskaja, mitingą stebėjo ir uniformuoti, ir neuniformuoti pareigūnai. Policijos duomenimis, į protesto akciją susirinko kiek daugiau nei 150 žmonių.
Pasak sostinės pareigūnų atstovės, mitingo metu sulaikyti du protesto akcijai oponuojantys žmonės, jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Vienas iš jų buvo neblaivus, asmuo pristatytas į komisariatą.
„Jie buvo ne renginio dalyviai, galima būtų juos pavadinti oponentais“, – sakė J. Samorokovskaja.
Sostinės valdžia buvo išdavusi leidimą protesto akcijai iki 500 žmonių. Mitinguoti planuota iki 15 valandos, panašiu metu, anot pareigūnų, žmones ir išsiskirstė.
A. Astrauskaitės rugpjūčio 10 dieną organizuotas mitingas prie Seimo virto riaušėmis. Dabar dėl jų atliekamas ikiteisminis tyrimas. Įtarimai dėl riaušių pareikšti daugiau nei pusšimčiui žmonių.
Moteris – aktyvi protestų dalyvė
Lietuvių kalbos mokytoja A. G. Astrauskaitė yra gerai žinoma iš anksčiau Lietuvoje vykusių mitingų ir protestų. Juose ji matoma jau ne vienerius metus.
Paskutinis protestas, kurį ji rengė – mitingas Rotušės aikštėje rugsėjo 18 dieną prieš vakcinaciją ir įsigaliojusius ribojimus. Planuota, kad į mitingą ateis 700 žmonių, bet jame pasirodė pusšimtis.
Kiek anksčiau, rugsėjo 10 dieną, pasibaigus Lietuvos šeimų sąjūdžio organizuotam mitingui Vilniaus Katedros aikštėje, moteris užfiksuota su minia einanti link Seimo rūmų ir konfliktuojanti su žurnalistais.
Kone ryškiausias pedagogės epizodas – rugpjūčio 10 dieną pedagogės suorganizuotas protestas prieš Vyriausybės paskelbtus ribojimus nesiskiepijantiems ir neturintiems galimybių paso. Protesto atributika tapo – kartuvės „Lietuvos išdavikams“, holokausto simboliai, šakės, politikų, ne kartą dėl nusikalstamų veikų teistų žmonių skambūs pasisakymai, plakatai, raginantys Seimą atsistatydinti.
Pasibaigus Vilniaus miesto savivaldybės išduotam leidimui, šis protestas peraugo į riaušes.
Kiek daugiau nei prieš metus, Vilniuje vyko eitynės, palaikančios protestus Jungtinėse Valstijose ir pasisakančios prieš rasizmą. Eitynės pasibaigė prie JAV ambasados, o čia jų dalyvius pasitiko prieš „Antifą“ pasisakantys Donaldo Trumpo šalininkai Lietuvoje. Tuomet A. G. Astrauskaitė eitynių dalyvius pasitiko šaukdama „Lietuva“, fone grojo Eurikos Masytės atliekama daina „Laisvė“. Tarp dviejų renginių dalyvių kilo konfliktas, tačiau policija juos išskyrė.
Naujienų portalas tv3.lt taip pat primena, kad A. Astrauskaitė aktyviai pasisako už Vyčio skulptūrą Lukiškių aikštėje, dėl to surengė ne vieną mitingą.
2019 metų rugsėjį A. Astrauskaitė dažais apipylė Lukiškių aikštėje stovėjusį „Laisvės kalvos“ paminklo maketą.