„Konstatuojame, kad ekonomika lėtėja ir suprantame įmonių įkūrėjus, darbuotojus, savininkus. Situacija yra neapibrėžta ir laikas yra sudėtingas. Dėl to, kiek galėsime, esame pasiruošę įmonėms padėti. Tačiau dar ir dar kartą noriu pasakyti, kad tie resursai pagalbos instrumentų yra riboti. Tačiau jų yra“, – po Vyriausybės posėdžio kalbėjo ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Ministrė pabrėžė, kad finansinių priemonių tiek buvo, tiek yra, tiek bus naujų per INVEGĄ. A. Armonaitės jau veikia karo garantijų instrumentai, veikia paskolų instrumentai, vis dar laukiama Europos Komisijos patvirtinimo dėl paskolų labiausiai karo paveiktoms įmonėms.
„Jau šiandien INVEGOJE yra priemonių, dalis įmonių gali jomis pasinaudoti“, – pasinaudoti instrumentais kvietė A. Armonaitė.
Ji taip pat ragino pasinaudoti kompensacijomis, kurios skirtos pasikeisti savo energijos gavimo šaltinius, pavyzdžiui, į saulės jėgaines.
Ministrė taip pat pasakojo, kad per šiuos ir kitus metus ministerija į Lietuvos ekonomiką planuoja įlieti vieną milijardą eurų.
„Jį investuosime ir skirsime trims prioritetams. Pirmiausia, žaliajai transformacijai – 268 mln. eurų. <...> Taip pat inovacijoms ir investicijoms – 365 mln. eurų. Ir verslo ir valstybės skaitmeninimui – 320 mln. eurų.
Darome viską, kad 40 proc. šitų kvietimų būtų paleisti ir oficialiai paskelbti jau šiemet. Kitaip tariant, kurios nori transformuotis ar kurioms nepavyko tapti labiau žalesnėms, įsirengti saulės korektorius, automatizuoti gamybos linijas, jas robotizuoti, galės pasinaudoti šiomis reikšmingomis valstybės ir ES investicijomis“, – kalbėjo A. Armonaitė.
„Tai padarius, mūsų ekonomika tikrai taps atsparesnė ir gerokai stipresnė, nei buvo iki šiol“, – pridūrė ji.