„Jeigu tu atstovauji prokrikščioniškoms vertybėms ir kvestionuoji partnerystę, tai tu esi už Putiną. Čia yra demagogija“, – sakė P. Saudargas.
Paulius Saudargas sakė, kad veikiausiai partnerystės klausimas nebūtų labai plačiai palaikomas ir Ukrainos visuomenės, bet tai nereiškia, kad galima sakyti, kad ukrainiečiai yra proputiniškų pažiūrų.
Jis siūlė tokiais kaltinimais nesimėtyti.
„Kalbant apie Vakarus, Rytus, despotiją apskritai, nepatogus yra tikriausiai tas faktas partnerystės oponentams, kad laisvojo pasaulio lyderis šiandieninis, prezidentas Zelenskis, yra ne kartą pasakęs, palikite tuos žmones ramybėje, spręskime, spręskime šitas teises“, – kalbėjo A. Armonaitė.
„Nepatogus faktas tikriausiai ir tai, kad vaikinai, su aukštakulniais kažkada vaikščioję po Kyjivo klubus šiandien stovi savo šalies gynyboje ir aukoja savo sveikatą, savo dvasią. Tai irgi yra visuomenė. Pažiūrėkime, matykime ir ją“, – toliau tęsė Armonaitė.
„Niekam nuo to nepablogės, tiesiog daugiau žmonių jausis laimingi. Vyrai toliau mylės moteris, moterys toliau mylės vyrus, Pauliau, viskas bus gerai“, – atsisukusi į P. Saudargą baigė kalbėti Armonaitė.
Diskusijoje taip pat dalyvavo TS – LKD ir Seimo narys Matas Maldeikis, pasisakantis už partnerystės įteisinimą maksimalia apimtimi, ir Darbo partijai atstovaujanti Seimo narė Ieva Kačinskaitė – Urbonienė, pasisakanti už diskusijas dėl partnerystės įteisinimo tik praktinės dalies apimtimi.
Praktiniais aspektais kalbant apie partnerystę vadinamas informacijos apie partnerį teikimo, paveldėjimo galimybės sudarymas, tačiau nėra kalbama apie partnerių pripažinimą lygiaverte šeima, taip pat nėra leidžiama įsivaikinti ir globoti vaikus.
„Žingsnelis į priekį yra geriau, negu jokio žingsnio apskritai“, – sakė A. Armonaitė.
Žadama, kad jau ateinančią savaitę, veikiausia gegužės 16 d., bus paviešintas atnaujintas siūlomas partnerystės įstatymo projektas.
Keli šimtai žmonių Vilniuje susirinko pareikšti, kad visos šeimos svarbios
Per 300 žmonių sekmadienį Vilniuje, Katedros aikštėje, susirinko į organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ organizuotą renginį, skirtą šeimoms.
Renginiu „Visos šeimos – svarbios“ paminėta Tarptautinė šeimos diena.
Pasak jo vedėjos aktorės Elžbietos Latėnaitės, norėta išreikšti palaikymą įvairioms šeimoms.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas turėtų turėti galimybę rintis, kokioje šeimoje gyventi, kaip gyventi.
„Pernelyg ilgai mūsų valstybė svarsto, ar visos šeimos yra vienodai svarbios“, – sakė ji.
Parlamento vadovė vylėsi, kad iki šios Seimo kadencijos pabaigos bus priimtas vienos lyties partnerystę įteisinantis įstatymas.
„Mes šiandien turime skolą žmonėms, kurie gyvena kartu, kurie yra įsipareigoję, kuri turi jausmų“, – tvirtino ji.
Premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad politikų bandymai nubrėžti, kas yra meilė, kas yra grožis, net teisingumas yra pasmerktas nesėkmei.
„Vis dėlto tikiuosi, kad gyvenimas žengia nenumaldomai į priekį, ir tie dalykai, kurie prieš kurį laiką atrodė neakivaizdūs, vėliau pasirodo akivaizdūs“, – teigė ji.
Vyriausybės vadovė priminė, kad dabar nebeįsivaizduojama, jog moterims, neįgaliesiems būtų sakoma: „Nelįskit į akis“.
Per renginį transliuotas ir prezidento Gitano Nausėdos vaizdo sveikinimas.
Jis sakė, kad stipri šeima kuria stiprią valstybę, ją privalu puoselėti, o sprendimų priėmėjai privalo veidu atsigręžti į šeimas.
„Šeimos gerovė – tai valstybės gerovė. Sprendimų priėmėjai privalo veidu atsigręžti į šeimas: gerbti šeimos vertybes, skatinti šeimų kūrimąsi, pasirinkimą turėti vaikų, padėti juos auginti, kurti draugiškas sąlygas visiems dirbantiems tėvams“, – kalbėjo prezidentas.
G. Nausėdos teigimu, „stipri šeima kuria stiprias bendruomenes, atsakingą ir veiklią pilietinę visuomenę“, „stipri šeima kuria stiprią valstybę“. Jis pabrėžė, kad nuo šeimos gerovės priklauso ir valstybės gerovė.
Renginį „Visos šeimos – svarbios“ organizuojančios asociacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ viena iš įkūrėjų Rasa Račienė teigė, kad surengti tokią šventę paskatino noras atkreipti dėmesį į LGBTQ+ žmones bei jų gyvenimus, kai nevyksta „Pride“ mėnuo ir tam skirti renginiai.
Tuo pačiu metu Kauno rajone Lietuvos šeimų sąjūdis surengė „Šeimų maršą“ už tradicinę šeimą.
Seime šiuo metu rengiamas naujas Partnerystės įstatymo projektas, siekiant Lietuvoje įteisinti tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę. Pernai toks projektas atmestas.
Jau ir taip Lietuvoje šunų daugiau kelis kartus nei vaikų. Padėkime Lietuvoje šeimoms auginti vaikus, nes Vilniuje tūkstančiams vaikučių trūksta darželių, daugelis šeimų skursta arba emigruoja.
Kažkas nenormalaus darosi Lietuvoje su tokia homoseksualų propagarda. Įdomu, kam tai nauding?