Galima pagalvoti, jog skrydžiai į vakarus trunka ilgiau, dėl to, kad žiūrint iš Šiaurės ašigalio Žemė sukasi prieš laikrodžio rodyklę (į rytus), todėl turėtų būti lengviau skristi į vakarus. Nes jūsų tikslas ir taip artėtų prie jūsų. Tačiau taip nėra.
Tiesą sakant, skristi į vakarus iki Amerikos užtrunka maždaug valanda ilgiau, nei grįžti atgal į Europą. Tačiau to priežastis tik iš dalies susijusi su Žemės sukimusi. Kuomet Žemė sukasi jie iš dalies paveikia mūsų planetoje pučiančius vėjus, didžiąsias orų sroves.
Nors Žemė ir sukasi į rytų pusę, besisukdama ji taip pat traukia visa, kas ant Žemės kartu su ja, įskaitant ir Žemės atmosferą bei skrendančius lėktuvus.
Lėktuvo skrydžių laikas skiriasi dėl vėjo srovių, kurios yra viršutinėje atmosferoje, jos vadinamos atmosferos siaurymėmis (angl. jet streams). Šiauriniame pusrutulyje, jos lemia tai, kad skrydžiai iš Rytų į Vakarus bus ilgesni.
Atmosferos siaurymės
Atmosferos siaurymės yra labai didelės, aukštai esančios vėjo srovės, kurios per Atlantą visada pučia iš vakarų į rytus.
Lėktuvai, judantys pastoviu oro greičiu, juda greičiau vakarų - rytų kryptimi, kai jie skrenda su vėju, o ne priešinga kryptimi.
Kiekviena planeta, turi susiformavusį globalų vėją, kuris daugiausia priklauso nuo planetos sukimosi ir to, kaip tolygiai ją šildo Saulė.
Žemės pusiaujas gauna daug daugiau Saulės, nei poliai. Dėl to šiltas oras susiformuoja poliuose ir sukuria cirkuliacines ląsteles, kurias sudaro šiltas oras, kylantis virš pusiaujo, o vėliau judantis į šiaurę ir pietus.
Taip ir susiformuoja vėjas.