Iš pareigų atleistam Seimo kancleriui Gintautui Vilkeliui bent kuriam laikui atsiranda viltis per teismą grįžti į darbą.
Penktadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) nusprendė iš esmės atnaujinti administracinę bylą pagal G. Vilkelio skundą Seimui ir Seimo kanceliarijai dėl Seimo nutarimo atleisti jį iš pareigų panaikinimo ir kreiptis į Konstitucinį teismą prašant ištirti, ar nutarimas neprieštarauja Konstitucijai ir kitų teisės aktų nuostatoms.
G. Vilkelis kreipėsi į VAAT prašydamas pripažinti jo atleidimą iš Seimo kanclerio pareigų neteisėtu ir grąžinti į buvusias pareigas, priteisiant jam vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką. G. Vilkelis mano, kad negalėjo būti atleistas iš Seimo kanclerio pareigų kaip politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu priimtas įstaigos vadovas, nes ši pareigybė nėra politinio (asmeninio) pasitikėjimo pareigybė. Jo įsitikinimu, Seimas, priimdamas nutarimą, nesilaikė valstybės tarnybos teisinius santykius reglamentuojančių teisės normų, kurių privalėjo laikytis.
Seimas ir Seimo kanceliarija prašė teismo atmesti G. Vilkelio skundą kaip nepagrįstą ir paaiškino, kad Seimo kancleris buvo atleistas iš pareigų laikantis teisės aktų reikalavimų, nepažeidžiant procedūrų. Seimo ir Seimo kanceliarijos teigimu, Seimo kancleris į pareigas priimamas politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu, nors Seimo statute nėra tokios tiesioginės nuostatos, todėl galėjo būti atleistas kaip netekęs politinio pasitikėjimo.
Pasak VAAT pirmininkės padėjėjos ryšiams su visuomene Sigitos Jacinevičienės-Baltaduonės, kol Konstitucinis Teismas išnagrinės šį prašymą, administracinė byla sustabdoma.
Per G. Vilkelio atleidimo procedūrą tarp priekaištų Seimo kancleriui dabar jau buvęs Seimo Pirmininkas Arūnas Valinskas buvo nurodęs ir tai, kad per praėjusių metų paskutinius du ketvirčius G. Vilkelio įsakymais kanceliarijos darbuotojams išmokėta daugiau nei 2 mln. litų priemokų ir išmokų. Tuometinis Seimo vadovas atkreipė dėmesį į tai, kad tada valstybės institucijos jau "buvo raginamos susilaikyti nuo panašių veiksmų, esant ekonominei recesijai, taupyti valstybės biudžeto lėšas".
A. Valinsko teigimu, nei "Greminta", nei Seimo kanceliarija neįvykdė dar nuo 2006 m. vidurio Valstybės kontrolės audito ataskaitoje nurodytų įpareigojimų.
Be to, įžvelgta pažeidimų organizuojant ir vykdant konkursus Seimo kanceliarijoje laisvoms pareigoms užimti. Neaišku, kokiu teisiniu pagrindu remdamasi Seimo kanceliarija įsipareigojo mokėti už Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės Akto signatarų laidojimo kvartalo memorialo statybas, kurias organizavo kaip užsakovė Vilniaus miesto savivaldybė.
Seimo Etikos ir procedūrų komisija buvo pripažinusi, kad atleidžiant G. Vilkelį iš Seimo kanclerio pareigų buvo pažeistas Seimo statutas. Nedarbingumo pažymėjimą turėjęs G. Vilkelis svarstant jo atleidimą Seimo posėdyje nedalyvavo.
G. Vilkelis iš Seimo kanclerio pareigų buvo atleistas balandžio 28 d.
Seimo kanclerį skiria ir iš pareigų atleidžia Seimas parlamento vadovo siūlymu.
Buvęs Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Vyriausybės direktoriaus pavaduotojas G. Vilkelis penkerių metų kadencijai Seimo kancleriu buvo paskirtas 2006 metų spalio 3 d.