Prokuratūra sprendimą skundžia paskutinę dieną, kai gali tai padaryti, vyriausiojo Vilniaus apylinkės prokuroro sprendimu. Spręsdamas klausimą dėl H.Daktaro perkėlimo, teismas nurodė atsižvelgęs į teisme išsakytą Lukiškių tardymo izoliatoriaus–kalėjimo atstovo ir prokurorės poziciją.
„Suprantu, kad visuomenė, ką tik girdėjusi apie tai, jog prokuratūra neprieštarauja tokiam nuteistojo prašymui, sprendimą teikti šį apeliacinį skundą gali vertinti dvejopai. Tačiau įvertinęs duomenų visumą, kaip aukštesnysis prokuroras, esu įsitikinęs, kad vadovaujantis visų pirma teisėtais visuomenės interesais, toks sprendimas yra būtinas“, - prokuratūros pranešime cituojamas Vilniaus apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Eugenijus Papučka.
Archyviniai kadrai: akimirkos iš „Daktarų“ gaujos gyvenimo
(33 nuotr.) Tikroji Daktarų istorija: pirmieji sportininkai ir verslininkai su šešėliais (nuotr. asm. archyvo)
Tikroji Daktarų istorija: pirmieji sportininkai ir verslininkai su šešėliais (nuotr. asm. archyvo)
Tikroji Daktarų istorija: pirmieji sportininkai ir verslininkai su šešėliais (nuotr. asm. archyvo)
Tikroji Daktarų istorija: pirmieji sportininkai ir verslininkai su šešėliais (nuotr. asm. archyvo)
Tikroji Daktarų istorija: pirmieji sportininkai ir verslininkai su šešėliais (nuotr. asm. archyvo)
Tikroji Daktarų istorija (nuotr. Organizatorių)
Tikroji Daktarų istorija (nuotr. Organizatorių)
Tikroji Daktarų istorija (nuotr. Organizatorių)
Tikroji Daktarų istorija (nuotr. Organizatorių)
Tikroji Daktarų istorija (nuotr. Organizatorių)
Lietuvos gaujų klestėjimo metais A. Pukelis – Švinius ir H. Daktaras. Tačiau pernai Henytės sūnus nepagarbiai elgėsi su Šviniaus moterimi, todėl jų konfliktas dabar sprendžiamas teisme. (nuotr. Organizatorių)
Apeliacinės instancijos teismas H. Daktaro ir jo bendrų byloje nuosprendį planuoja skelbti šių metų pradžioje (Roberto Riabovo/Fotodiena nuotr.)
Rimvydas Žilinskas-Taisonas ir Henrikas Daktaras (Nuotr. iš knygos „Mafijos kronikos“)
Alvydas Viktoras Laurinavičius - Luras, H. Daktaras ir Rimantas Ganusauskas - Mongolas. (nuotr. Organizatorių)
Henrikas Daktaras ir Jonas Bielskis (nuotr. asm. archyvo)
Paskutinėje Daktarų byloje yra unikali nuotrauka, kurioje matyti, kaip S. Čiapas (iš kairės) per vieną iš puotų šiltai sveikina buvusį gaujos lyderį, dabar iki gyvos galvos nuteistą H. Daktarą
Henriko Daktaro antrininkas Leonardas (nuotr. TV3)
Iki šiol nuo pašalinių akių saugomuose policijos archyvuose ir paskutinėje Daktarų byloje yra daugybė fotografijų ir jų kopijų iš anuomet „Vilijoje“ surengtų mafijos puotų. Štai čia užfiksuota, kaip „vilijampoliečiai“ smaginosi su anuomet populiarios grup (nuotr. Balsas.lt)
J. Bielskis su H. Daktaru (nuotr. „Akistatos” archyvo) (nuotr. Balsas.lt)
1997-ųjų pradžioje Daktarų „torpedų“ nužudyto R. Borcherto (Nr. 3) egzekucijoje du iš 7 dalyvavusių budelių pastaraisiais metais sulaikyti Londone (nuotr. „Akistatos“ archyvo) (nuotr. Balsas.lt)
Kadaise H. Daktaras ir R. Žilinskas mėgavosi bendru poilsiu, tačiau šiandien vyriškiai atsidūrę priešingose stovyklose. Tylėti nusprendęs Henytė atlieka jam skirtą bausmę, o apie buvusius bendrus atvirai prabilęs Rimvis dar tik ruošiasi kalėjimui (nuotr. (nuotr. Balsas.lt)
Bylos medžiagoje oficialiai teigiama, kad net keturi Daktarų veikėjai „Vilijoje“ yra praleidę paskutines savo gyvenimo minutes. Tarp tokių – ir R. Ganusauskas-Mongolas bei R. Borchertas-Karabasas (Redakcijos archyvo nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
KGB akiratyje buvo atsidūręs Kauno mafijos veteranas J. Bielskis (nr.3) (nuotr. „Akistatos”)
Prieš nuosprendį H. Daktaras noriai bendravo su žurnalistais, tačiau išgirdęs, kad jam skirta bausmė iki gyvos galvos, sutriko ir nurimo (nuotr. Vytauto Liaudanskio / „Klaipėda”)
H. Daktarui buvo iš tų žmonių, kuriems neegzistavo svaigalai "Klaipėda"
Daktarų banketas: R. Ganusauskas-Mongolas, R. Žilinskas-Taisonas, arba Rimvis, ir H. Daktaras (nuotr. Iš knygos „Tikroji Daktarų istorija“) (nuotr. Balsas.lt)
Henrikas Daktaras (nuotr. Elta)
DAKTARŲ TEISMO POSĖDYJE J. BIELSKIS NEBUVO LINKĘS SKANDINTI H. DAKTARO (nuotr. gamintojo)
D. Ganusauskas-Mongoliukas tikino, kad nebuvęs aktyviu Daktarų gaujos nariu (nuotr. Balsas.lt)
R. Ganusausko duktė R. Zuozienė dėl tėvo nužudymo dar kartą apkaltino savo tolimą giminaitį H. Daktarą (nuotr. Akistata) (nuotr. Balsas.lt)
Priešais virtę buvę draugai R. Žilinskas (viduryje) ir H. Daktaras. Taisonu pravardžiuojamas vyras atskleidė didžiąją Mongolo (pirmas iš kairės) mirties mįslę, kurioje esą lemtingus šūvius paleido H. Daktaras („Akistatos“ nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
Apie E. Tamulį-Išsižiojėlį (Nr. 5) išlikę duomenys migloti, tačiau pavyko rasti nuotrauką, kurioje jis įamžintas su buvusiais Daktarų šulais – H. Daktaru (Nr. 3) ir A. V. Laurinavičiumi (Nr. 2) (nuotr. Balsas.lt)
Daktarų senbuviai E. Abarius IR A.V. Laurinavičius-Luras 1992 m. lapkritį vykusiose Rimanto Ganusausko-Mongolo vestuvėse (Akist. nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
Apeliaciniame skunde akcentuojama, kad vertinant nuteistojo asmenybę, jo padarytų nusikalstamų veikų pobūdį bei pavojingumą, jo elgesį bausmės atlikimo kalėjime metu, santykius su kitais nuteistaisiais ir pataisos įstaigos darbuotojais, specialistų išvadas dėl pakartotinio smurtinio elgesio rizikos ir jų pateiktas rekomendacijas, šiuo metu nuteistajam H.Daktarui paskirtos bausmės atlikimas pataisos namuose gali būti nesaugus tiek jam pačiam, tiek kitiems nuteistiesiems.
„Iš šio teismo posėdžių protokolų bei kitų duomenų darytina išvada, jog nuteistasis savo kaltę pripažįsta tik iš dalies, nes jo prisipažinimas paremtas tik įsiteisėjusių teismų nuosprendžiais. Prokuroro vertinimu, toks nuteistojo prisipažinimas negali būti laikomas nuoširdžiu ir neleidžia manyti, kad nuteistasis iš tikrųjų pasikeitė, padarė išvadas dėl įvykdytų nusikalstamų veikų ir gailisi“, – rašoma penktadienį išplatintame prokuratūros pranešime.
Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad nuteistasis neatlygino ir net nepradėjo atlyginti padarytos žalos.
Lietuvos teisės aktai numato minimalų 10 metų laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės atlikimo laiką kalėjime, po kurio nuteistasis gali būti perkeliamas iš kalėjimo į pataisos namus, bet tik tuo atveju, jei jo elgesys bausmės atlikimo metu yra nepriekaištingas ir nuteistojo laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausme asmenų perkėlimas iš kalėjimo į pataisos namus tęsti bausmės atlikimą turi atitikti saugumo reikalavimus – tokio asmens perkėlimas iš kalėjimo į pataisos namus neturi kelti grėsmės nei perkeliamo, nei kitų nuteistųjų saugumui.
Pernai birželį Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išplėstinė septynių teisėjų kolegija paliko galioti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę kauniečiui 59 metų H. Daktarui. Jis pripažintas kaltu dėl nužudymo ir kitų sunkių nusikaltimų.
REKLAMA