Jeigu Vyriausybė neatsižvelgs į švietimo darbuotojų siūlymus ir savavališkai rudenį sumažins jų atlygimus, pedagogai neatmeta protesto akcijų galimybės.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Žemaitijos regiono susivienijimas antradienį uostamiestyje surengtoje spaudos konferencijoje prabilo apie tai, kad rugsėjo mėnesį per šalį gali nusiristi nauja mokytojų protestų prieš mažinamus pedagogų atlyginimus banga.
Mokytojai teigia, kad išeiti į gatves juos verčia valdžios melas. Pasak Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko pavaduotojo Eugenijaus Jesino, nors šalies valdžia žiniasklaidoje skelbia, kad atlyginimai mokytojams, kaip ir kitiems biudžetininkams dėl mažinamo bazinio mėnesinio atlyginimo nuo rudens mažėja 5 proc., iš tiesų mokytojų darbo atlygis neva mažės 20 proc.
"Mažinamas mokinio krepšelio finansavimas 139 litais. Pasitelkę savivaldybių finansininkus apskaičiavome, kad dėl to mokytojams atlyginimai mažės 10 procentų. Dar 5 procentais - dėl naujai patvirtinto 2009-2010 mokslo metų ugdymo plano, kuriuo mokykloms suteikiama teisė stambinti klases, dėl ko mažės mokytojų krūvis. Be to, ministerija Mokytojų darbo apmokėjimo tvarkos apraše įvedė koeficientų žirkles, kuriuos leis dar šiek tiek sumažinti atlyginimus", - ve.lt aiškino jis.
Profsąjunga pranešė, kad rugsėjo 11 dieną uostamiesčio Atgimimo aikštėje bus surengta Žemaitijos regiono pedagogų protesto akcija - mitingas, vėliau surengtas piketas prie Švietimo ir mokslo ministerijos, prie Vyriausybės, Seimo rūmų, jei to nepakaks - įspėjamasis, o galiausiai - ir neterminuotas streikas.
"Esame išskirti iš kitų socialinių grupių neigiama prasme, nes niekam daugiau atlyginimai nemažėja taip drastiškai, ir nebematome kito kelio kaip tik išreikšti nepasitenkinimą protestais. Skirtingai nuo kitų profsąjungų, mes savo scenarijų laikomės. Taip bus ir šį kartą. Nebetikime valdžios pažadais, netikime trumpalaikiais jų sprendimais", - sakė E. Jesinas.
Jo teigimu, nors visuose Vyriausybės dokumentuose pažymima, kad mokytojo atlygis turi būti aukštesnis už šalies vidutinį darbo užmokestį, nuo rudens mokytojų atlyginimai nuo 2400 litų sumažės iki 1800 litų.
E. Jesinas tikisi, kad streiko idėjai pritars ir kitos profesinės mokytojų sąjungos.
Jis priminė, kad pernai pavasarį šalies pedagogai jau buvo surengę 17 dienų streiką, kurio metu buvo iškovoti 45 proc. didesni atlyginimai.
ELTA primena, kad ankstesnės Vyriausybės pasirašytos Pedagogų atlyginimų didinimo programos įgyvendinimas atidėtas iki 2010 metų gruodžio 31 dienos.
Biudžetininkų atlyginimams sumažinti nereikia Seimo pritarimo. Tam pakanka Vyriausybės nutarimo