Nuo kitų metų gegužės 1-osios tiek perkant, tiek parduodant žvejybinius tinklus bus reikalingi specialūs leidimai.
„Keičiame dabar galiojančią ydingą tvarką, pagal kurią žvejybinius tinklus šiandien gali įsigyti kas tik nori. Kai leidžiame tai daryti, nereikia stebėtis, jog kasmet iš vandens telkinių ištraukiama tūkstančiai nelegaliai pastatytų tinklų. Toks įžūlus brakonierių siautėjimas turi baigtis“, - teigia aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.
Ministerijos duomenimis, kasmet iš pažeidėjų konfiskuojama apie 2 tūkstančius žvejybinių tinklų, dar kelis kartus daugiau ištraukiama vadinamųjų besavininkių tinklų – kuomet nepavyksta nustatyti, kas juos pastatė. Vien tik Klaipėdos regiono aplinkosaugininkų kasmetinis „laimikis“ – įspūdinga krūva tinklų, kurių ilgis siekia net 20 kilometrų.
Įsigaliojus naujajai Prekybos ne mėgėjų žvejybos įrankiais tvarkai prekiauti žvejybiniais tinklais bus galima tik stacionariose prekybos vietose, prieš tai gavus atitinkamo regiono aplinkos apsaugos departamento išduotą leidimą.
Leidimai pirkti tinklus bus išduodami tik verslinės žvejybos atstovams, taip pat asmenins, vykdantiems žuvų išteklių mokslinius tyrimus ar gaudantiems žuvų reproduktorius vykdant valstybinį žuvivaisos planą. Leidimus galės gauti ir žmonės, atliekantys veterinarinius tyrimus bei privačių vandens telkinių savininkai.
„Jei norime, kad mūsų upėse ir ežeruose būtų žuvies ir vandens telkiniai netaptų paliktų tinklų sąvartynais, visų pirma privalome skelbti negailestingą karą brakonieriams“, - pabrėžia ministras V. Mazuronis.
Aplinkos ministerijos vadovo teigimu, prekybos tinklais apribojimas ir kontrolė – tik pirmas žingsnis. Artimiausiu metu V. Mazuronis prašo sukviesti Mėgėjų žvejybos tarybos narius ir aptarti galimybę keisti Žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo tvarką. Paprasčiau tariant – didinti baudas už nelegalią žvejybą bei įkainius už jos metu sugautas žuvis.