Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
įspūdis buvo klaidingas, ypač sužinojus apie vieno mln. litų vertės reprezentacines Sodros išlaidas.
reikėtų pradėti diskusijas apie trišalio socialinio draudimo lėšų valdymo principo atstatymą, t.y. tarybos vaidmens sureikšminimą. Tai neleistų pasireikšti politikų bravūriškumui prieš rinkimus, jų reitingų kėlimui ir palaikymui. Pats fondas galėtų turėti plačias teises vykdyti investicinę veiklą, kas sudarytų prielaidas kaupti rezervo fondą ir taptų garantu balansuojant pinigų srautus. Pats fondas turėtų būti lygiavertis partneris socialinės politikos formavimo bare, t.y. jis turi būti įtrauktas į valstybės valdymo schemą su įstatymų leidybos iniciatyvos teise, fondo vadovą įtraukiant į vyriausybės sudėtį.
Lyg ir atrodo rimtas straipsnis, iskyrus minti,kad lankstinukai, scoialines reklamos varo Sodra i skyle. Cia jau daugiau populistine, nei rimtos analizes isvada, zinant, kad Sodros administracines islaidos sudaro menka ismoku dali ir net nuvarius administracines islaidas iki 0, liktu didziule skyle Sodros biudzete.
butu nesamone ilginti pensijini amziu, kai 40 meciai neturi darbo, tai kas laikys 60/
Apie pusė valdininkų - policija, gaisrininkai, prokurorai, kariuomenė, VSD,STT, FNTT ir t. t. nuo 40 metų amžiaus, arba prasitrynę 20 metų kabinetuose gauna "tarnybines pensijaS" - tai pasaulio išradimas, kaip ir "žemės skraidymo įstatymas". Dar dešimtys tūkstančių kompartijos sekretorių gauna "valstybines pensijas". Lietuvos BVP sudaro 62 procentus nuo ES vidurkio; Lenkijos - 55 procentus. Lenkijoje pensijos DVIGUBAI DIDESNĖS UŽ LIETUVOS. Lenkai neturi problemų su pensijų išmokėjimu. Bet jie, kaip ir visas pasaulis - keturiasdešimtmečiams pensijų nemoka. Nustokite problemų ieškoti ten, kur nerasite. Durnais prisimetate.
norėtusi dar daugiau konkrečios SODROS veiklos analizės ir palyginamosios bent jau strukūrų paliginimo, niekas nerašo apie neefektyvų lėšų panaudojimą į nekilnojamajį turtą.
Viskas teisinga, bet pagrindinis Sodros atsigavimo vaistas - uždraudimas politikams įvesti naujas išmokų rūšis draudėjams, neapsprendus jų finansavimo šaltinių. Ir dabartinė Sodros nemokumo krizė yra ne Sodros kaltė, o politikų populistinis įsikišimas, priimant sprendimą dėl išmokų padidinimo motinoms, auginančioms vaikus. Juk turi būti įvardinti tikrieji krizės sukelėjai.
REKLAMA
REKLAMA
Apie Sodros gelbėjimą