• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį kviečiasi partijų lyderius, verslo, profsąjungų atstovus į antrąjį susitikimą dėl gynybos finansavimo.

Premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį kviečiasi partijų lyderius, verslo, profsąjungų atstovus į antrąjį susitikimą dėl gynybos finansavimo.

REKLAMA

Pirmasis susitikimas vyko maždaug prieš du mėnesius.

Antrajame susitikime tikėtasi konkretesnių siūlymų, tačiau būsimas derybas temdo krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko atsistatydinimas. Apie jį paskelbta praėjusios savaitės pabaigoje.

Politikas teigė netekęs premjerės pasitikėjimo. I. Šimonytė savaitgalį tvirtino, kad A. Anušauskas traukiasi dėl lūkesčių per likusį kadencijos laikotarpį Lietuvos saugumo labui padaryti „dar daugiau ir greičiau“, o iš krašto apsaugos ministro šiuo metu tikimasi „maksimalaus įsitraukimo“.

Po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda atsistatydinančiam A. Anušauskui pareiškus apie galimas korupcines veikas krašto apsaugos sistemoje, opozicija pranešė į susitikimą su ministre pirmininke nevyksianti.

REKLAMA
REKLAMA

A. Anušauskas tvirtino, kad jam „teko uždaryti duris kompanijoms“, kurios mėgino papirkinėti krašto apsaugos sistemos darbuotojus. Anot ministro, tos kompanijos „rado atviras duris pas kitus politikus“, o su kai kuriais, ypač grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais, teko supažindinti ir teisėsaugą.

REKLAMA

A. Anušauskas atsisakė įvardyti konkrečius papirkinėjimo atvejus, įmones ir politikus.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) savo ruožtu pranešė šios Vyriausybės kadencijos metais nuo 2020-ųjų nepradėjusi jokių tyrimų dėl galimai neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų Krašto apsaugos ministerijoje (KAM).

Tarnyba teigė, kad iš KAM nėra gavusi jokios informacijos apie bandymus papirkti ministerijos darbuotojus, organizuojančius viešuosius pirkimus, ar jiems daromą spaudimą.

REKLAMA
REKLAMA

Ji tik nurodė, kad vasario 9-ąją iš KAM sulaukta vieno informacinio pobūdžio rašto apie Seimo nario Raimundo Lopatos pateiktus klausimus ministerijai dėl organizuojamų viešųjų pirkimų, jis vertinamas.

R. Lopata tvirtina KAM teiravęsis dėl antidroninių sistemų tiekimo Ukrainai.

Poreikis – šimtams milijonų eurų kasmet

Papildomų lėšų gynybai reikia Lietuvai siekiant priimti Vokietijos brigadą, iki 2030 metų sukurti kariuomenės diviziją ir įvesti visuotinį šaukimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KAM teigia, kad šiems poreikiams užtikrinti reikalingas keliais šimtais milijonų eurų didesnis gynybos finansavimas, negu dabar kiek daugiau nei 2 mlrd. eurų siekianti suma.

Šiuo metu finansavimas gynybai siekia 2,75 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), tačiau šiemet baigs galioti prievolė bankams mokėti solidarumo įnašą, o įprastas biudžetinis gynybos finansavimas sudaro 2,52 proc. BVP.

REKLAMA

Lietuvos bankas praėjusią savaitę pasiūlė didinti gynybos finansavimą skolinantis, didinant mokesčius, peržiūrint dalies jų lengvatas.

Banko vadovas Gediminas Šimkus sako, kad tokiu būdu būtų galima papildomai surinkti apie 300 mln. eurų, o tai sudaro 0,4 proc. šalies bendrojo vidaus produkto.

Jo teigimu, padidintas galėtų būti nekilnojamojo turto apmokestinimas, peržiūrėta galiojanti 0 proc. pridėtinės vertės mokesčio lengvata centriniam šildymui, 5 proc. pelno mokesčio tarifas mažoms įmonėms.

REKLAMA

Taip pat siūloma peržiūrėti ir akcizo lengvatas, tarp jų – žemės ūkyje naudojamam dyzelinui, gyventojų pajamų mokesčio lengvatą gyvybės draudimui bei kaupiantiems trečios pakopos pensijų fonduose, nulinį artimųjų dovanų apmokestinimą.

Politikai anksčiau taip pat svarstė apie pridėtinės vertės, pelno ar gyventojų pajamų bazinio tarifo didinimą.

Vasarį BNS užsakymu atlikta „Vilmorus“ apklausa parodė, kad du iš dešimties Lietuvos gyventojų pritartų siūlymui patys mokėti gynybos mokestį, beveik 32 proc. nesutiktų, tačiau mano, kad didesnius mokesčius dėl gynybos finansavimo galėtų mokėti verslas.

Dar 36 proc. apskritai nepritaria krašto apsaugos finansavimo didinimui.

Autoriai: Augustas Stankevičius, Saulius Jakučionis

tv3.lt

Jokiu "korupciniu" gynybos mokesciu, kam ginti saly bus ir be musu, tai tie visi lobistai, pedofilkonservatnykai ju seimos ir gerbejai, mesos uzteks ir be mokesciu kelimo, tegu tik jie nebega, kai ateis diena x, anie apsimyze patriotai
Kad STT nepradėjo jokio tyrimo nenuostabu. Jie akli ir kurti. Savivaldybių tarybų ir seimo nariai plačiu mastu apvaginėja mokesčių mokėtojus , o jie ramiai miega ir nieko nemato. Tapinas vienas išaiškino šimtus piktnaudžiautojų , kurie dedasi šalies patriotais, o apvaginėja Lietuvos gyventojus kurdami sau patogų ir prabangų gyvenimą.Jeigu jau seimo narys nemato nieko blogo, kai jo gimtuose namuose atsiranda vamzdis, kuriuo teka niekieno neapskaitomas vanduo, moka 1000 eurų į mėnesį jo ataskaitų rašytojui, ima iš seimo kanceliarijos 16000 eurų buto nuomos paskolai padengti, lyg tai būtų jo UABas. Ir tolau sėdi seime išlaikomas mokesčių mokėtojų ir STT nepradeda jokių tyrimų, nebent kas paprašys.
Koks gali būti mokesčių didinimas ar partijų sutarimas esant korupcijai valdančių konservatoriu partijoj? Kam karas ,kam pasipelnyjimas... Ką galvoja Šimonytė?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų