• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasiskiepijo antrąja „AstraZeneca“ vakcinos doze. Jis kartu pranešė, kad pagrindinė užduotis ir Lietuvoje nustačius susirūpinimą keliančią Delta atmainą išlieka ta pati – vakcinuotis.

Penktadienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pasiskiepijo antrąja „AstraZeneca“ vakcinos doze. Jis kartu pranešė, kad pagrindinė užduotis ir Lietuvoje nustačius susirūpinimą keliančią Delta atmainą išlieka ta pati – vakcinuotis.

REKLAMA

Besiskiepijant paklaustas, ar nebijo, ministras teigė, kad jau seniai laukė antrojo skiepo. 

„Jau anksčiau turėjau čia būti, bet komandiruotė sutrukdė. Pasiankstinti nepavyko“, – sakė jis.

Paklaustas, ar Lietuvoje aptikta Delta atmaina gali kaip nors keisti planus dėl karantino atšaukimo, ministras teigė, kad pagrindinė užduotis dabar – skiepytis.

„Dėl šios Delta atmainos kaip tik ir Europos Sąjungos sveikatos ministrų susitikime buvo kalbama. Ir pas mūsų kaimynus – estus, latvius yra ir ne po vieną atvejį. Dabar pagrindinė užduotis – užkardyti kelią, daryti prevencines priemones, kad jos neplistų“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė, kad šiuo atveju jį tenkina Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbas, jog buvo greitai sureaguota, identifikuoti asmenys, su kuo turėtas kontaktas, imtasi priemonių, kas bus daroma su organizacija, į kurią atvyko žmogus.

REKLAMA

„Jei sugebėsime kiekvienu atveju identifikuoti ir taikyti prevencines priemones, tai tada būsime pakankamai saugūs. Ir pagrindinė žinutė yra tokia – mes niekada nebegyvensime be virusų, bet reikia išmokti reaguoti ir užtikrinti rezultatą. Žinutė – reikia dviejų skiepų“, – kalbėjo A. Dulkys.

Ragino pasinaudoti viruso išsikvėpimu

Jis pabrėžė, kad, kalbant apie bet kokią viruso atmainą, pagrindiniai elementai išlieka tie patys – vakcinavimas, testavimas, higienos laikymasis ir visų susivienijimas bendram tikslui.

REKLAMA
REKLAMA

„Taigi ir šios atmainos atveju yra svarbūs trys dalykai, ir jie yra tie patys: vakcinuotis, vakcinuotis, vakcinuotis. Ir, labai svarbi žinutė, – vakcinuotis pilna schema. Nes vasaros metu jau kai kuriose šalyse pastebėta tendencija, kad kai kurie žmonės po pirmo skiepo, kai, atrodo, pandemija atlėgo, tai, svarsto, gal dabar skiepą atidėsiu, gal vėliau, gal rudenį, tai tokio varianto būti negali.

Turime pasinaudoti viruso išsikvėpimu. Ilgą laiką virusas mums diktavo savo darbotvarkę ir mes nuolat vijomės. Šiuo metu pirmas kėlinys baigėsi, sakykime, baigėsi lygiosiomis, jis mus paatakavo, primušė įvarčių ar primetė į krepšinį. Dabar yra pertraukėlė. Ir antram kėliniui turime išeiti laimėtojais. Tai reiškia, kad mes negalime palikti aikštės. Turime toliau vakcinuotis ir padaryti, kad mes nugalėtume“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministras teigė suprantantis, kad pandeminis nuovargis daro savo ir nuolatinė gynyba nuvargina, bet negalime sau to leisti. Anot jo, dabar mes turime diktuoti darbotvarkę – tiek su testavimo programomis, tiek vakcinacijos galimybėmis.

„Taip pat turime keisti organizacijose ir kelti vėdinimo klausimus, oro ventiliacijos sistemų, kitus higienos klausimus. Paraleliai reikia visa tai keisti“, – aiškino jis.

REKLAMA

Karantinas gali baigtis ir keliomis dienomis anksčiau

Kalbėdamas plačiau apie epidemiologinę situaciją A. Dulkys pabrėžė, kad kaip karantinas šalyje gali būti pratęstas dėl pačių įvairiausių priežasčių.

„Tačiau, matyt, pagrindinė žinutė yra tai, kokia yra bendra situacija su pandemija. (...) Šiandien, manau, tvarkomės pakankamai gerai ir, nepaisant žinių apie Delta atmainą, sistema, infrastruktūra dirba taip, kaip turėtų. Ir tebemanau, kad birželis galėtų būti paskutinis karantino mėnuo“, – sakė jis.

REKLAMA

Paklaustas, ar yra galimybė, kad karantinas būtų atšauktas net kiek anksčiau nei birželio pabaigoje, ministras to neatmetė, bet pabrėžė, kad visada reikia įsitikinti turimos situacijos tvarumu:

„Suprantu tą kartais paskubėjimą ar emociją – tik vieną dieną paskelbia geresnį skaičių, kitą dieną manęs iškart klausia, tai jau ką darysime? Man atrodo, kad šiandien, esant birželio 18 dienoje, ir pagal tą ritmą, kaip vyksta Vyriausybės posėdžiai, tai, man atrodo, natūraliu ritmu ir pasieksime. Jei taip sutaps, kad bus galima kažkiek dienų paankstinti, tai, aišku, kad Vyriausybė tą ir padarys, bet padarys tą bendru sutarimu. Turime jaustis tvariai, nuosekliai, nes negalima, madingai sakant, pasileistų plaukų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skiepijosi specialiame autobusiuke

Ministras skiepijosi ne poliklinikos Skiepų kabinete, o specialiai įrengtame mobiliame vakcinavimo „centre“ – autobusiuke.

A. Dulkys sakė esantis maloniai nustebintas tokios paslaugos. Tai – nauja miesto paslauga, skirta pasiekti labiau nutolusius rajonus.

„Esu labai nustebintas šito mobilaus autobusiuko. Čia Vilnius startuoja su tokia programa. Jis važinės po nutolusius mikrorajonus jau po darbo valandų“, – teigė A. Dulkys.

REKLAMA

„Jeigu pasiteisins, jeigu tikrai lydės sėkmė, tai miestas yra pasiruošęs plėsti tokį tinklą (...) Vakar buvau susitikęs su merais visų miestų, visi taip pat dirba ir galvoja, kaip pasiekti savo bendruomenes“, – pridūrė jis.

Paklaustas, kaip vertina tai, kad žmones ketinama skiepyti paplūdimyje, ministras teigė, kad visi būdai tinkami – vakcina turi judėti prie žmogaus.

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad pirmąja vakcinos doze A. Dulkys paskiepytas kovo 22 d.

Premjerei skiepijimo tempai atrodo nepakankami

Antrąja „AstraZeneca“ trečiadienį pasiskiepijusi premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad skiepijimo tempai premjerei atrodo nepakankami.

„Dabar santykis toks, kad daugiau žmonių gauna antrąją dozę. Nemanau, kad tai yra labai gerai. Geriau būtų, kad būtų arba lygiai, arba atvirkščiai, nes dar yra kur temptis. Žmonių, kurie gavo bent vieną skiepą, turime virš 40 proc. Tikrai turėtume stengtis labiau“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo ji.

„Aš noriu apeliuoti į labai paprastus ir praktiškus dalykus, kad ir tą pačią viruso mutaciją, kuri tikrai anksčiau ar vėliau iki Lietuvos ateis. Ir kad mes nebūtume nustebę, kaip čia dabar atsitiko, kad visai neseniai buvus geriems skaičiams ir gerai statistikai, tie skaičiai pradėjo blogėti. Mes patys galime tą užkardyti“, – pažymėjo I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų