Jis prognozuoja, kad penkiolikos milijonų barelių per dieną naftos išgavimo sumažinimas greičiausiai naftos rinkos neišgelbės, nes vis tiek išlieka ženklus jos perteklius. Šių taisyklių laikymąsis itin skaudžiai smogtų Rusijos ekonomikai, kuri pasak A. Valionio, šio susitarimo gali ir nepaisyti.
Apžvalgininkai ir ekspertai tvirtina, jog naftos perteklius rinkoje dabar sudaro apie 20 – 30 mln. barelių per dieną. Autoritetinga konsaltingo kompanija „Rystad energy“ nurodo 27 mln. barelių per dieną perteklių. Pasaulyje per dieną buvo sunaudojama apie 100 mln. barelių, tad naftos poreikis krito daugiau kaip ketvirtadaliu.
Valionis skaičiuoja, kad jei Rusijai naftos gavybą per metus tektų sumažinti 140 mln. tonų, tai prilygtų bent dviejų tokių kompanijų kaip „Lukoil“ metinei produkcijai.
„Rusijai reikėtų stabdyti kelias didžiausias versloves. Rusija praktiškai nevykdė ir ankstesniųjų įsipareigojimų, tad dabar tai jai būtų milžiniškas ir greičiausiai nepakeliamas iššūkis. Jei Rusija ir kiti jo nevykdys – susitarimas gali greitai subyrėti. Niekas rimtai neįvertino, jog koronaviruso pandemija jau smogė ekonomikai ir naftos poreikis aplamai katastrofiškai mažėja. Pasiūla viršija paklausą, tad kaina ir taip krenta, o saugyklos katastrofiškai perkrautos“, – portalui tv3.lt teigė Valionis.
Daugiau apie OPEC narių susitarimą ir naftos kainų kritimo tendencijas žiūrėkite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.