Birželį teismui perduotą bylą nagrinės keturi teisėjai, vienas iš jų – atsarginis.
Teismo atstovė Vaida Bytautė BNS sakė, kad teismo pirmininko potvarkiu byla buvo pripažinta nagrinėtina greičiau.
„Įvertinus, kad šios visuomenės susidomėjimą sukėlusios bylos nagrinėjimas gali užsitęsti, toks potvarkis priimtas“, – BNS sakė V.Bytautė.
Teismas atkreipia dėmesį, kad kaltinimai pareikšti penkiems asmenimis, nagrinėjime dalyvaus šeši advokatai, byloje yra 22 liudytojai. Baudžiamąją bylą sudaro 13 tomų, kaltinamasis aktas apima 130 puslapių.
Byloje buvo suplanuoti 8 posėdžiai. Vienas jų, planuotas praeitą penktadienį, neįvyko. Jau atšauktas ir spalio 9 dieną numatytas posėdis.
Kol kas kas posėdžiai suplanuoti iki gruodžio 15 dienos.
D.Gineikaitė kaltinama piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, kai 2015 metų pabaigoje neblaivi vairuodama automobilį susidūrė su kitu automobiliu ir savo patarėjui nurodė padėti nuslėpti jos girtumą ir taip išvengti už tai gręsiančios atsakomybės.
Kaltinimo akte taip pat nurodyta, jog ji sukurstė piktnaudžiauti Kauno klinikinės ligoninės direktorių Gediminą Abecūną, jo pavaduotoją Kastytį Grigonį, o jiems piktnaudžiauti padėjo vieno iš ligoninės skyrių laikinai einantis pareigas vedėjas Artūras Šulnius ir slaugytoja Salomėja Skersienė.
Šioje byloje keturi medikai kaltinami piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi. Bylos duomenimis, jie organizavo ir sukeitė buvusios NŽT direktorės kraujo mėginius.
Atlikdami ikiteisminį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai rado ir paėmė du kraujo mėginius, o Valstybinės teismo medicinos tarnybos ekspertų išvados patvirtino įtarimus, kad siekta nuslėpti galimą valstybės tarnautojos girtumo faktą eismo įvykio metu.
Atliekant ikiteisminį tyrimą D.Gineikaitė buvo atleista iš NŽT vadovės pareigų.
Pernai vasarį Kauno apylinkės teismas paskelbė, kad D.Gineikaitė eismo įvykį 2015 metų gruodį Kaune padarė būdama neblaivi. Jai paskirta 1,3 tūkst. eurų bauda ir pusketvirtų metų atimta teisė vairuoti.