Savaitgalį Kernavėje šurmuliavusio XIV tarptautinio eksperimentinės archeologijos festivalio „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“ lankytojai galėjo ne tik stebėti ir patys išmėginti senuosius amatus, pasigrožėti riterių kovomis ar pašaudyti strėlėmis iš lanko, bet ir aplankyti amatininkų mugę.
Čia iš visos Lietuvos sugužėjo nagingi kalviai, medžio drožėjai, keramikai, kailiadirbiai, siuvėjai. Tiesa, buvo prekiaujančių atvežtine produkcija, pavyzdžiui, porceliano indais ir ar senienomis, antikvaru. Pavyzdžiui, keraminio puodelio kaina mugėje siekė nuo 15 iki 30-ties litų.
Norintys ateinančią žiemą pasitikti su šiltu ir stilingu galvos apdangalu turėjo piniginę atverti dar plačiau, mat moteriškų ir vyriškų kepurių, puoštų natūralių kailiu siekė 120-300 litų. Nepigūs ir rankų darbo odos gaminiai, moteriškų rankinių kainos siekė iki kelių šimtų litų, tačiau patrinkimas rankų darbo odos dirbinių buvo tikrai platus. Panašu, kad nagingi amatininkai labiau laukia užsienio turistų, nei skuba nuleisti kainą vietiniams pirkėjams.
Kur kas sukalbamesni buvo medaus, vaistažolių, sūrių ir mėsos produktų pardavėjai. Šių gaminių kainos buvo panašios ar net mažesnės už tas, kurias rastumėte parduotuvės lentynose, bet už gaminių kokybę padavėjai teigė atsakantys savo gero vardo reputacija ir tikino, kad būtent jų produktai yra patys geriausi.
Fotografijų galerijoje – vaizdai iš mugės.