Skelbiama, kad pareigūnai, kurie turi papildomą naro kvalifikaciją, atlieka skęstančiųjų gelbėjimo, specialiuosius dingusių ar nuskendusių asmenų paieškos darbus, bus sutelkti specializuotuose padaliniuose regioniniu principu. Kadangi Alytaus ugniagesių tarnyba pavaldi Vilniaus priešgaisrinei gelbėjimo valdybai, nelaimės atveju narų tektų laukti iš Vilniaus ar truputį iš arčiau – Kauno.
Alytaus apskrityje kaip atskiros priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, pavaldžios tai pačiai Vilniaus valdybai, dar veikia Druskininkuose, Lazdijuose ir Varėnoje. Tačiau jos narų neturi, tik ugniagesius gelbėtojus plaukikus, kurie turi teisę, pavyzdžiui, traukti skęstančius asmenis iš vandens paviršiaus, jei skęstantysis paniro po vandeniu, plaukikai pagal turimą kvalifikaciją nerti jau negali.
Ugniagesiai gelbėtojai narai privalo būti baigę specialius kursus, turėti tai liudijančius pažymėjimus, nuolat privalo tobulintis ir kiekvienais metais atestuotis, tikrintis plaukimo ir gelbėjimo darbų įgūdžius.
Alytaus priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje šiuo metu yra šešiolika narų ir trylika plaukikų. Per pastaruosius dvejus ir šiuos metus Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos narų pagalbos kasmet prireikė nuo 30 iki 50 atvejų. Surasta 15 skenduolių, policija į pagalbą narus kvietėsi daugiau nei 20 kartų, 10 kartų teko važiuoti į ketinamas įvykdyti savižudybes.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas patvirtino, kad nuo ateinančių metų sausio 1-osios Alytaus priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje nebelieka ugniagesių gelbėtojų narų.
Vėliau patikslino, kad nuo ateinančio sausio šios tarnybos ugniagesiai pagal galiojančias kompetencijas bus kviečiami nardymo darbams atlikti, tačiau į kursus kvalifikacijai kelti nebus siunčiami.
Po vieną padalinį, atliekantį papildomą funkciją – dingusių, nuskendusių asmenų paiešką ar kitus povandeninius darbus, bus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių bei Panevėžio priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo valdybose.
„Kituose teritoriniuose struktūriniuose padaliniuose, kurie vykdė šią funkciją, pareigūnų skaičius nebus mažinamas, jie tiesiog nevykdys šios specialios papildomos (narų – A.M.) funkcijos. Visi pareigūnai, kurie turi ar turėjo naro kvalifikaciją ir atlieka ar atliko šią papildomą funkciją, liks tarnauti savo tarnybos vietoje. Pareigūnams, kurie norės tęsti vykdyti papildomas funkcijas, bus sudarytos visos sąlygos tęsti tarnybą padalinyje, kuris ir toliau atliks dingusių, nuskendusių asmenų paiešką ar kitus povandeninius darbus“, – į „Alytaus naujienų“ pateiktus klausimus atsakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.