Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius nesutinka su valdančiosios daugumos pamąstymais, kad ekonominė krizė jau pasiekė dugną, kadangi nėra jokių požymių, jog ekonominės situacijos prastėjimas baigtųsi.
"Matome, kad auga nedarbas, didėja valstybės skola, mažinamos socialinės išmokos, o nacionalinio biudžeto surinkimas negerėja", - sakė jis pirmadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje.
Jo teigimu, Vyriausybė neišmano, kaip valdyti krizę, nes tam reikalinga kompetentinga komanda, kuri žinotų, kokius racionalius sprendimus reikia priimti.
"Krizės metu didžiausias dėmesys turi būti skiriamas nedarbo valdymui", - tvirtino A. Butkevičius, iš valdančiosios daugumos atstovų negirdėjęs nė vienos minties šia tema, nors nedarbas Lietuvoje jau siekia per 16 proc. "Reikalingi radikalūs sprendimai, kurie padėtų išsaugoti esamas darbo vietas", - tvirtino frakcijos seniūnas.
Bene svarbiausia krizės priežastimi A. Butkevičius įvardino apyvartinių lėšų trūkumą ūkio subjektams. Politiko teigimu, šiai problemai spręsti Vyriausybė turėjo skirti didžiausią dėmesį. Turėjo kalbėtis su komercinių bankų vadovais, o sužinoję, kad Lietuvos komerciniai bankai nesiruošia didinti finansinių resursų apimtis, nesiruošia suteikti daugiau paskolų ūkio subjektams, turėjo rūpintis, kaip pritraukti lėšas iš tarptautinių bankų.
Pasak A. Butkevičiaus, socialdemokratai ne kartą siūlė kreiptis į Tarptautinį valiutos fondą, o paskolintų lėšų jokiu būdu nenaudoti vartojimui, o skirti ūkio subjektams, pirmiausia tiems, kurie orientuoti į eksportą.
Paneigdamas žiniasklaidoje pasirodžiusius pareiškimus, A. Butkevičius užtikrino, kad socialdemokratai nesiekia postų, nesistengia daryti įtakos permainoms valdančiojoje koalicijoje, tačiau, prireikus, yra pasirengę dirbti.
Pasak A. Butkevičiaus, socialdemokratai buvo aktyvūs nuo pat Seimo kadencijos pradžios ir daugybę kartų kritikavo naktinę mokesčių reformą, kuri apsunkino ekonominę bei socialinę padėtį Lietuvoje.
"Mes tuo metu, kaip solidi partija ir frakcija, turėjome kitą viziją, turime gerų patyrusių specialistų, kurių patariami siūlėme, kad mokesčių reforma nebūtų pradėta, o būtų įsigilinta, kokios priežastys lemia ekonominės situacijos prastėjimą", - sakė frakcijos seniūnas.