EK vicepirmininkas M. Šefčovičius pažymėjo konstruktyvų bendradarbiavimą energetikos srityje. „Norėtume, kad ir kitose šalyje energetikos projektai būtų įgyvendinami taip, kaip Lietuvoje. Klaipėdos pavyzdys, kaip galima pakeisti padėtį energetikos rinkoje, yra labai svarbus“, – sakė jis.
Lietuvos Vyriausybės vadovas akcentavo, kad Europos vidaus energijos rinkos sukūrimas yra Lietuvos prioritetinis tikslas. „Džiaugiamės, kad pirmoje EK energetikos ataskaitoje atsispindėjo Baltijos šalių ir Lietuvos padaryta pažanga – pažymėta suskystintųjų gamtinių dujų terminalo, elektros jungčių „NordBalt“ ir „Litpol Link“ projektų, keturšalio sutarimo dėl dujotiekio Lietuva–Lenkija tiesimo svarba, – sakė A. Butkevičius. Tai padės užtikrinti visos Europos Sąjungos energetinį saugumą it ekonominį konkurencingumą. Lietuvai labai reikia EK ir valstybių narių palaikymo sinchronizuojant Baltijos šalių elektros tinklus su kontinentinės Europos tinklais“.
Premjeras A. Butkevičius pasveikino iniciatyvą parengti išsamią ES suskystintų gamtinių dujų strategiją, kurioje, tikimasi, bus įvertintas ir Lietuvos potencialas. „Klaipėdos terminalas kartu su projektuojamo Lietuvos–Lenkijos dujotiekio atšaka užtikrins Europai naują alternatyvų dujų tiekimo maršrutą“, – pažymėjo Ministras Pirmininkas ir išreiškė viltį, kad Lietuvos terminalo vaidmuo atsispindės rengiamoje strategijoje.
Kalbėdamas apie Rusijos iniciatyvą statyti dujų liniją „NordStream-2“, premjeras pareiškė, kad šis projektas prieštarauja ES tikslams mažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos ir gali būti naudojamas politinėms manipuliacijoms.