O tada su savo piktavaliais partneriais pasišalino. Policija pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo ir pasipriešinimo pareigūnams, kurie vykdė savo pareigas.
Grigiškėse, ant Vokės upės kranto, 3 brakonieriai neteisėtai gaudė lašišas, jas kabliuodami meškere. Aplinkosaugininkai pamatė tai per kamerą, atvyko jų sučiupti, tačiau vienam jų smarkiai nepasisekė. Vienas iš brakonierių pradėjo jį mušti ir netgi sudavė į galvą akmeniu iki kraujo žaizdų. Kitai aplinkosaugininkei, galima sakyti, pasisekė labiau – ją tiesiog nustūmė.
„Jie elgėsi agresyviai, bandė slėpti faktą neteisėtos žvejybos. Šalindamiesi kartu su savimi jie pasiėmė neteisėtos žvejybos įrankį. Šituo atveju buvo žvejojama užkabinamuoju būdu, meškere“, – pasakoja gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.
Meškerės pareigūnai įvykio vietoje nerado. Piktavaliai ją sugebėjo išsinešti bėgdami iš įvykio vietos.
„Vieną iš pareigūnų nustūmė ant šlaito nepaklusdami. O vieną, grūmėsi kartu su juo ir trenkė akmeniu. Lygiai taip pat ir bandė smaugti, skandinti vandenyje, tikrai situacija buvo sudėtinga“, – sako M. Ramanauskienė.
Nuo rugsėjo vykdyti 244 reidai
Pareigūnai, kada pažeidėjai pabėgo, iškart išsikvietė policiją ir greitąją pagalbą.
Pasak M. Ramanauskienės, vieną brakonierių aplinkosaugininkai atpažino iš karto. Vėliau nustatė ir du kitus.
„Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo ir nežymaus sveikatos sutrikdymo. Ir dar vieną tyrimą dėl pasipriešinimo pareigūnams vykdant pareigas“, – komentuoja gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė.
Pasak M. Ramanauskienės, tai ketvirtas atvejis per metus, kai brakonieriai užpuola žuvis gelbėti atvykstančius pareigūnus. Per akciją „LAŠIŠA“, kada aplinkosaugininkai organizavo 244 reidus nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 20 d., jie 60 atvejų sučiupo neteisėtai žvejojančius piktavalius.
„5 atvejai buvo nustatyti prekybos neteisėtos žuvimi ir 23 atvejai neteisėtų tinklų ar žeberklų laikymo“, – sako M. Ramanauskienė.
Naudojant draudžiamus žvejybos įrankius lašišų žvejyboje gresia bauda nuo 600 iki 1500 eurų. Už pasipriešinimą pareigūnams vykdant veiklą gresia baudžiamoji atsakomybė, baudų dydis nėra nustatytas, jį skiria teismas individualiai.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.
Ir čia skaitos NESUNKUS sveikatos SUTRIKDYMAS? Prieš pareigūnus? Aplinkosaugininkus???