Gyventojams akcijomis už išlikusį nekilnojamąjį turtą bus atlyginama iki 2011 metų. Pagal iki šiol galiojusią tvarką toks kompensavimas už valstybės išperkamą išlikusį turtą turėjo baigtis šiemet gegužės 31-ąją.
Pratęsti kompensavimo terminą nutarta trečiadienį Vyriausybės posėdyje. Nuo birželio prasidės dvyliktasis atlyginimo akcijomis etapas, o paskutinis, penkioliktasis, baigtųsi 2011 m. vasario 28 d. Kiekvienas jų truks po penkis mėnesius - mėnesiu trumpiau nei ankstesnieji. Per pirmuosius atlyginimo akcijomis etapus buvo atlyginama daugiau kaip 2000 piliečių, o pastaruoju metu per vieną etapą akcijos perduodamos vidutiniškai 500 piliečių.
Atlyginimo akcijomis procedūras atlieka Valstybės turto fondas (VTF). Naujam etapui VTF yra rezervavęs apie 17 mln. litų vertės akcijų.
Iki šiol nuo 2003 m. sausio 1 d., kai prasidėjo kompensavimas akcijomis, per vienuolika etapų daugiau nei 11 tūkst. piliečių už išlikusius pastatus ir žemę atlyginta 202,3 mln. litų vertės akcijomis.
Žemės ūkio ministerijos duomenimis, dar yra apie 18 tūkst. piliečių, kuriems nėra atkurtos nuosavybės teisės į miestuose esančią žemę. VTF duomenimis, yra per 2700 žmonių, dėl kurių jau priimti sprendimai už valstybės išperkamą turtą atlyginti akcijomis, tačiau dėl tokio atlyginimo jie nėra į VTF kreipęsi. Tam trukdo ir biurokratinės kliūtys, įstatymų neaiškumai, ginčai dėl turto vertės nustatymo ir pan.
Po dešimt kompensavimo etapų TEO LT akcijomis apmokėta 130,1 mln. litų turto, "Lietuvos jūrų laivininkystės" - 4,11 mln. litų, "Rytų skirstomųjų tinklų" - 28,5 mln. litų, VST - 23,47 mln. litų, "Lietuvos energijos" - 4,34 mln. litų, "Lietuvos elektrinės" - 0,9 mln. litų.
Po jo vienuoliktajam etapui ir kitiems dar liko 1,21 proc. - TEO LT, 8,27 proc. - "Lietuvos jūrų laivininkystės", 0,04 proc. - "Lietuvos energijos" ir 1,88 proc. - "Lietuvos elektrinės" akcijų. Bendra šių akcijų vertė pagal šiuo metu Vilniaus vertybinių popierių biržoje esančias kainas sudaro apie 27 mln. litų.