Tam, kad vandenvalos funkcija visiškai atsistatytų, reikia dar bent vieno mėnesio. Taip buvo paskelbta Kėdainių rajono savivaldybėje pirmadienį vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo ne tik savivaldybės bei kitų rajono institucijų atsakingi asmenys, bet ir Aplinkos ministerijos atstovai, o taip pat dėl neteisėtų nuotekų pliūpsnių įtariamos įmonės vadovas.
Aptariant ekologinės nelaimės priežastis posėdyje dalyvavę mokslininkai dar kartą patvirtino, kad valymo įrenginių veiklą sutrikdė į miesto nuotekų tinklus išleisti neleistinai didžiuliai įvairių teršalų kiekiai.
Svarbiausias pirmadienio susitikimo įvykis tai, kad šiame komisijos posėdyje pagaliau buvo įvardinti galimi šios ekologinės nelaimės kaltininkai. Jų įtariama esant ne vieno – tai net kelios pramonės rajone įsikūrusios įmonės. Tačiau pagrindiniu teršėju įtariama galinti būti bendrovė „Kėdainių oda“, kuri į miesto nuotekų tinklus galimai išleidžia pavojingai užterštas gamybines nuotekas, kuriose gausu sulfitų, o taip pat net nuo 2 iki 16 kartų viršijama leistina chromo koncentracija.
Posėdyje dalyvavęs bendrovės „Kėdainių oda“ direktorius neneigė, kad įmonės nuotekos neatitinka normatyvų, tačiau pripažino, kad kol kas negalintis nieko padaryti, kad sitaucija gerėtų.
„Tam, kad galėtume išleisti švaresnes nuotekas, įmonei reikia investuoti į įrenginius, tačiau dabar to padaryti negalime, nes šiuo metu keičiasi įmonės savininkai. Vėliau, aišku, kalbėsimės, kaip situaciją tvarkyti,“ – kalbėjo UAB „Kėdainių oda“ vadovas Jonas Adomavičius.
Dar J. Adomavičius pastebėjo, kad įmonė veikia bemaž 15 metų, tačiau ekologinė nelaimė įvyko tik dabar, tad dėl įvykusios avarijos sau visos kaltės prisiimti nenorėtų.
Posėdžio metu buvo priimtas sprendimas įpareigoti įmonę „Kėdainių oda“ per savaitę pateikti pasiūlymus, kaip jie žadantys gerinti savo nuotekų kokybę, o bendrovė „Kėdainių vandenys“ privalės dar kartą peržiūrėti savo sutartį su minėta įmone.