Aiškėja, kad nelaimės metu tėvų namuose nebuvo, prie medikų pribėgo su mergaite buvęs jos 10-metis brolis. Kaimynai spėlioja, esą mama galėjo būti tualete, bet ar taip buvo iš tiesų, nėra aišku, nes ji su medikais nebendravo.
Vis tik istorija baigėsi ganėtinai laimingai atsitiktinumo dėka. Tame pačiame kieme, kur iš bendrabučio antro aukšto iškrito mergaitė, medikų brigada gaivino galimai perdozavusį narkotikų žmogų. Tad gydytojai operatyviai puolė padėti pro langą iškritusiam kūdikiui.
Nukentėjusioji buvo paguldyta į ligoninę, aiškėja, kad ji rimtesnių sužalojimų išvengė. Surinkta medžiaga ikiteisminiam tyrimui.
Atsigavo ir kieme gaivinamas galimai perdozavęs asmuo.
Policijos atstovai kol kas plačiau įvykio nekomentuoja, nes šiuo metu informacija dar yra tikslinama.
Paaiškėjo, kad mažametė iškrito iš antrame aukšte esančio buto. Netoli nelaimės vietos dirbo policijos ekipažas, todėl pavyko sureaguoti itin greitai.
Teiks pagalbą šeimai
Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gintarė Noliūtė pabrėžė, kad šis įvykis išties yra skaudus:
„Šiuo metu svarbiausia – vaiko sveikata, ja rūpinasi medikai. Vaiko teisių gynėjai susisiekė su šeima, pabendravo su tėčiu, pasiūlė pagalbą. Mūsų žiniomis, tai ne vienintelis šeimoje augantis vaikas.
Šiuo metu vaiko teisių gynėjai renka kitą svarbią informaciją, vertina, kokios pagalbos gali reikėti šeimai, kuriai jau anksčiau buvo teikta pagalba, ir inicijuos jos teikimą.“
Anot specialistės, kiekvienas atvejis skirtingas, juos reikia analizuoti, todėl iš karto negalima tvirtinti, jog toks atsitikimas yra nepriežiūros šeimoje pasekmė: „Vaikai iš prigimties yra smalsūs, jie nori pasižiūrėti per langą, gali persisverti, bandyti ką nors pasiekti ir panašiai. Deja, bet net ir minutei suaugusiems nuo jų nusisukus, gali nutikti kokia nors nelaimė.
Suaugusieji net trumpam turėtų neprarasti budrumo. Labai svarbu vaikams užtikrinti tinkamą fizinę aplinką. Geriau, kai šalia langų ar balkone nėra pastatyta baldų – sofų, kėdžių, stalų, ar kitų aukštų daiktų, ant kurių palypėję vaikai galėtų pasiekti langą, užlipti ant palangės, persisverti.
Svarbu atsiminti, kad įvairūs apsauginiai tinkleliai nuo vabzdžių nėra vaikų saugumą užtikrinanti priemonė – jie neišlaiko vaiko svorio, nėra tam pritaikyti.
Nutarus išvėdinti patalpą, geriau tokiu atveju iš jos išeiti kartu su vaikais, nepalikti jų be priežiūros kambaryje, kuriame plačiai pravertas langas. Jei namuose yra langų užraktai – atvėrimo ribotuvai, veikiantys kaip apsaugos priemonė, kad langų neatidarytų patys vaikai, tokie įrengimai turėtų būti maksimaliai saugūs – mažiesiems nepasiekiamoje vietoje.“
Vaiko teisių tarnybos atstovė priminė, jog ypatingai svarbios prevencinės priemonės, galinčios apsaugoti vaiką nuo nelaimingų atsitikimų tiek namuose, tiek viešumoje, kai tėvų nėra šalia, yra vaiko mokymas, nuoširdūs pokalbiai šeimoje ir tarpusavio ryšio kūrimas, kuriame vyrauja abipusis atvirumas ir pasitikėjimas. Jei tėvai nuo mažens kalbės su vaiku apie saugų elgesį, saugumą, primins jam, kad būtų atsargus, parodys galinčius grėsti pavojus, paaiškins apie galimas neapdairaus ir neatsakingo elgesio pasekmes – vaikas ilgainiui elgsis atsakingai ir saugiai.
Kilus klausimams, kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.