Bendrojo pagalbos centro darbuotojai turėjo jau įsidėmėti Panevėžio miesto Tarybos nario konservatoriaus Dainiaus Ožalo pavardę. Paskambinęs trumpuoju pagalbos telefonu 112 politikas davė pylos jo nurodymų nepaisiusiai operatorei.
Prapliupo keiktis
Bendrojo pagalbos centro Šiaulių skyriaus viršininko Nerijaus Adomavičiaus teigimu, Tarybos nariu D.Ožalu prisistatęs asmuo pareikalavo operatorės sujungti su Panevėžio apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu, tačiau atsisakė paaiškinti, kas nutiko. Užuot išdėstęs, koks įvykis privertė ieškoti specialiųjų tarnybų pagalbos, D.Ožalas prapliupo mokyti telefonu atsiliepusią pareigūnę, kaip reikia dirbti.
„Jūs jau ne vieną pražudėte klausinėdami“, – pareiškė D.Ožalas.
Vėliau išsiaiškinta, kad skambinusysis tenorėjo pranešti apie galimai blogai veikiantį šviesoforą.
Apie incidentą Bendrojo pagalbos centro vadovybė pranešė Panevėžio savivaldybei.
Apkaltino nepagrįstai
N.Adomavičius politiko išsakytus kaltinimus vadina nepagrįstais, neparemtais jokiais faktais.
Viršininko teigimu, bendruoju pagalbos telefonu 112 atsiliepęs pareigūnas turi teisę pagalbos prašančio asmens pasiteirauti papildomos informacijos apie susidariusias aplinkybes ir atsisakyti suteikti pagalbą ar perduoti pranešimą specialiosioms tarnyboms, jei nustato, kad to nereikia.
Bendrojo pagalbos centro Šiaulių skyrius priima pagalbos skambučius telefono numeriais 01, 101, 011, 112 iš Šiaulių miesto ir rajono bei Panevėžio miesto ir rajono, o 112 – ir Kupiškio bei Kelmės savivaldybių.
Pasak N.Adomavičiaus, per mėnesį vien iš Panevėžio miesto ir rajono bei Kupiškio sulaukiama daugiau nei 16 tūkst. skambučių.
Viršininko teigimu, nemaža jų dalis yra betiksliai, kai specialiųjų tarnybų pagalba nėra būtina.
„Padaugėjus tokių skambučių, į nelaimę patekusiems žmonėms sunkiau prisiskambinti“, – perspėja N.Adomavičius.
Įsižeidė, kad paviešino
Tarybos narys D.Ožalas nesigina išbaręs jį išklausinėti bandžiusią bendrojo pagalbos centro darbuotoją.
Politikas tvirtina esąs labai nepatenkintas šio centro pareigūnų darbu.
„Esu atsidūręs tokiose situacijose, kai ne tik nesugeba suteikti informacijos, bet ir sujungti su specialiosiomis tarnybomis“, – kaltino D.Ožalas.
Politikas pasakoja bendruoju pagalbos telefonu paskambino pamatęs, kad iš vienos šviesoforo pusės jau buvo užsidegusi šviesa ir pajudėjusios mašinos, o iš kitos vis dar tebedegė raudona.
„Paskambinęs paprašiau sujungti su policija. Sakiau, kad žinau, kad man būtent jos reikia. Ir prasidėjo! Atseit, nejungsime. Pagrasinau, kad apie tai pranešiu jų vadovybei. Skambinau ne anonimiškai, prisistačiau, kas esu. Gal Tarybos narys vis dėlto žino, ko jam reikia?“ – incidentą aiškino D.Ožalas.
Politikas tikina ne pirmą kartą liekantis nepatenkintas Bendrojo pagalbos centro darbu.
„Kartą važiuodamas pro šalį pamačiau patvoryje gulintį žmogų. Paskambinau pranešti, ir pradėjo klausinėti: kokioje gatvėje, patvory ar ant suoliuko, o galų gale prisiminė paklausti, kokiame mieste. Gal nuo to reikėjo pradėti?“ – pasakojo politikas.
Konservatorių papiktino, kad Bendrojo pagalbos centro vadovybė apie jo bendravimo stilių pranešė Savivaldybei.
„Kaip galima atskleisti skambinusiojo tapatybę? Juo labiau kad pati vadovybė į mane nė nesikreipė“, – įsižeidė D.Ožalas.
Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ