• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artūras Zuokas, niekada nesikankinęs dėl tvirtų pažiūrų ir nuoseklių linijų, tiesiog susirado sau dar 60 naivuolių, bet reikalų su juo mažai kas norės turėti - mano Viešųjų ryšių specialistas, bendrovės „Brandscape“ vadovas Mindaugas Lapinskas.

REKLAMA
REKLAMA

- Neseniai į politiką iškilmingai paskelbė sugrįšiąs buvęs Vilniaus meras, buvęs Seimo narys, buvęs Liberalų ir Centro Sąjungos (LiCS) lyderis A. Zuokas. Seimo komisijos ir teismų sprendimai yra leidę vadinti jį „Abonentu“ (toks asmuo minimas  numarintoje „Rubicon Group“ juodosios buhalterijos byloje, - „Balsas.lt“). Ar jam tai bus priminta?

REKLAMA

- Pirmiausia, reikia pasakyti, kad A. Zuokui nei kiek ne skauda dėl to, kad jis staiga tapo nebe liberalu, o „nepriklausomu“ kandidatu. Kalbant apie jo išėjimą iš partijos, reiktų prisiminti, kad greičiau „A. Zuoką išvijo iš partijos“. Anksčiau jis visada turėjo keletą ištikimųjų, tokių, kaip Žilvinas Šilgalis (Seimo narys), Algimantas Vakarinas (buvęs vicemeras) ir Valdas Klimantavičius, kurie buvo administracijos direktorius, kai pats A. Zuokas buvo meras. Šie asmenys jam ir dabar ištikimi. Su visais kitais susipykdavo, jei jie neatitikdavo jo „lanksčių pažiūrų“. Niekada nepasižymėjęs tvirta linija ar nuosekliomis pažiūromis, jis dabar susirado 60 lengvatikių ir stengiasi visus papirkti tuo, kad šneka, jog yra ne partijos narys, o tiesiog A. Zuokas, kuris dirbs Vilniui ir vilniečiams.

REKLAMA
REKLAMA

- Kai jis paskelbė grįžtąs, visi parašė, kad grįžta ne kažkoks A. Zuokas, o „abonentas“. Ar jam tai padės?

- Viskas priklauso nuo to, kaip kas sakys. Pati etiketė gali ir nesuveikti, jei nebus oponentų tinkamai iliustruota. Jei, tarkime, kas nors viešai išeitų ir garsiai bei įtaigiai pasakytų, kad „abonentas“ grįžta, nes Vilniuje vėl arba dar yra ko vogti – tai būtų rimta. Kol kas A. Zuokas naudojasi tuo, kad jo oponentai nepasako kažko ryškaus, o tiesiog pati etiketė yra iškalbėta ir „nudrožta“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Šalia jau minėtų „abonentinių“ problemų yra dar ir „Vilniaus Europos kultūros sostinės – 2009“ (VEKS) projektas. Dalis bendražygių jo sąraše yra su tuo susiję. Ar tai negali būti A. Zuokui nemaloni tema?

- Taip – VEKS yra kur kas rimtesnis, naujesnis ir nemalonus reikalas, bet aš kartoju, kad A. Zuokas naudojasi tuo, jog neturi rimtesnių konkurentų Vilniuje ir jie jam ryškiai neoponuoja.

REKLAMA

- O kas galėtų būti jo oponentas? Ar kartelė nenukrito itin žemai po dabartinio mero, konservatoriaus Viliaus Navicko?

- Kol kas nieko, kas ryškiai ir įtikinamai save pristatytų, kaip potencialų merą - nesimato.

- Bet jis yra pralaimėjęs vienmandatėje apygardoje konservatoriui Mantui Adomėnui?

- Taip, bet jo pralaimėjimas M. Adomėnui susijęs ne su didesniu M. Adomėno potencialu, o su tuo, kad laimėjo pastarojo partija (Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, - „Balsas.lt“), kuri mobilizavo savo šalininkus. A. Zuoko balsuotojai neatėjo, o jis dabar tikisi, kad juos mobilizuos, o bendras balsavimo aktyvumas bus mažas.

REKLAMA

- Tai realu, kad po „abonentinių“ istorijų jis vėl bus Vilniaus meru?

- Čia iškyla dar viena problema. A. Zuokas visgi gali turėti kokį nori populiarumą, bet niekas nenorės su juo eiti į koaliciją. Kažkuria prasme tai gali priminti situaciją su Rolandu Paksu. Vienas jis gali prisivilioti kiek nori rinkėjų, būti labai populiariu, bet niekas nenori draugauti ir nieko neišeina, kad ir ko prisigalvotų pavilioti rinkėjai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų