• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus savivaldybė nesiliauja stebinusi sostinės gyventojų. Praėjusį savaitgalį jiems buvo pateikta staigmena - po trimis tiltais per Nerį pakibusios puošmenos. Tai - 400 tūkst. litų kainavusi miesto valdžios dovana miestiečiams. Tik gaila, kad už dovaną teko susimokėti patiems.

REKLAMA
REKLAMA

“Vamzdžio" tąsa

Po Vilniaus Žirmūnų, Žaliuoju ir senuoju Žvėryno tiltais pakabintos skulptūros “Karališkas obuolys", “Grandinė" ir “Laivas-pusmėnulis", jų autoriaus skulptoriaus Kunoto Vildžiūno teigimu, simbolizuoja Lietuvos valstybei svarbius momentus.

REKLAMA

Tačiau išvydę šiuos miesto naujadarus vilniečiai kažkodėl nepuolė džiūgauti. Kabantys plieniniai objektai atgaivino pasipiktinimą netikusiu valdžios, įsūdžiusios miestui beveik 100 tūkst. litų kainavusią “Krantines arką", skoniu. Kaip ir Neries krantinėje iki šiol stūksantis “Vamzdis", patiltės menai taip pat buvo sukurti ir pakabinti už mokesčių mokėtojų pinigus. Ir labai nemažus.

REKLAMA
REKLAMA

Projekto autorius K.Vildžiūnas “Vakaro žinioms" atskleidė, kad kiekvienos nerūdijančio plieno skulptūros sukūrimas ir pakabinimas po tiltais kainavo 130-140 tūkst. litų. Juos skyrė miesto savivaldybė ir pasiskelbė, kad “pakabukai" - jos dovana miestui ir miestiečiams. Šią “dovaną" turėjo sudaryti ne keturios (ketvirta skulptūra “Spindulys-Ietis" rugsėjį turėtų atsirasti po Baltuoju tiltu), o šešios skulptūros. Bet kitoms dviem - “Žiedui" po Geležinio Vilko ir “Laiko spiralei" po Liubarto tiltais - pritrūko pinigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Krizė užklupo netikėtai

“Savivaldybė nusprendė, kad jos turi būti, ir štai - jos yra, puošia ir pagyvina mūsų miestą. Reikia džiaugtis", - ragino projektą kuravusi savivaldybės Miestovaizdžio skyriaus vyriausioji specialistė Beatričė Raguotienė.

REKLAMA

Paklaustas, kodėl savivaldybė nesiliauja taškiusi pinigus abejotiniems projektams, sostinės vicemeras Gintautas Babravičius teisinosi, kad šiam pinigai buvo skirti dar 2008 metais, kai apie krizę niekas negalvojo. “Tada ir metai buvo turtingesni, ir savivaldybė turėjo bent 300 mln. litų mažiau skolų", - gerus laikus prisiminė G.Babravičius.

REKLAMA

Neleido gadinti

Beje, po Žirmūnų tiltu įkurdintą “Karališką obuolį" skulptūrų autorius K. Vildžiūnas norėjo matyti po Karaliaus Mindaugo tiltu. Tačiau tam kategoriškai pasipriešino tilto architektas Vladas Treinys.

“Kažkokio “meno" kabėjimas po tiltu man nepasirodė tinkamas dalykas. Kalbu ne tik apie savo tiltą", - piktinosi V.Treinys.

Savivaldybės Plėtros departamento Detaliojo planavimo skyriuje dirbantis architektas įsitikinęs, kad skulptūros po tiltais - tik reklaminė K.Vildžiūno akcija, o lėšos jos įgyvendinimui panaudotos neracionaliai. “Mieste yra daug problemų ir apleistų nesutvarkytų vietų, kurios reikalauja savivaldybės dėmesio ir pinigų. Tad aš prioritetus matau kitur, o ne skulptūrose po tiltais", - dėstė architektas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų