Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderis Arūnas Valinskas mano, kad dabartinis premjeras Gediminas Kirkilas ekonominio sunkmečio akivaizdoje formuojant naują Vyriausybę nebūtų geriausias pasirinkimas vėl užimti ministro pirmininko postą.
„Dabartinės krizės akivaizdoje Vyriausybės vadovu turi tapti žmogus profesionalus valstybės, na pasakysim taip, vadybininkas, administratorius, o ne politikas, kuris nori įsirašyti į savo gyvenimo aprašymą, kad buvo premjeru. (...) Aš manau, kad šitoj situacijoj G.Kirkilas iš tiesų nėra tas geriausias pasirinkimas, ką įrodė prieš tai buvusieji valdymo mėnesiai ir dabartiniai (Seimo rinkimų - aut.) rezultatai“, - pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A.Valinskas.
Pasak jo, premjero - profesionalaus vadybininko idėją Tautos prisikėlimo partija siūlys būsimiems koalicijos partneriams. „Mes jau esam davę apie tai signalą“, - sakė TPP lyderis.
Kalbėdamas apie būsimą koaliciją, kurioje dalyvautų ir jo vadovaujama partija, A.Valinskas sakė, jog TPP neturės „tos lemiamos daugumos, bet pakankamai garsų balsą, kurį reikės išgirsti“.
Jis sakė jog apie koalicijos galimybę yra užsiminta kalbant beveik su visomis partijomis, bet, anot jo, apie konkrečius variantus yra sutarta dar nekalbėti.
„Kol kas yra sutarta, kad to nedarysim, nes tai yra per anksti. Galimi variantai ir vieni, ir kiti, ir treti. Be jokios abejonės kaip ir bet kuriai politinei jėgai pirmoj vietoj yra darbinės koalicijos stiprumas ir balsų skaičius, bet mes nesam tie, kurie bet kuria kaina veršis į valdžią sudarydami koaliciją su bet kuo. (...) Dabar anksti kalbėti, kadangi turi būti antro turo rezultatai“, - kalbėjo A.Valinskas.
A.Valinskas sakė nesieksiąs nei premjero, nei Seimo pirmininko, nei ministro posto. Pasak jo 12 iš 13 partijos numatytų ministrų kandidatūrų nėra Tautos prisikėlimo partijos nariai. Premjeras, anot A.Valinsko, taip pat būtų ne partijos narys, bet turintis Tautos prisikėlimo partijos palaikymą ir pasitikėjimą.
Kalbėdamas apie partijos ideologiją jis TPP priskyrė centro-dešinei, tačiau taip pat pažymėjo, jog partija pasisako už progresinius mokesčius, bet juos imant įvedinėti ne iškart po dvejų metų.
A.Valinskas negailėjo priekaištų referendumo dėl Ignalinos atominės elektrinės (IAE) darbo pratęsimo iniciatoriams bei kritiškai įvertino valdančiųjų pastangas kalbantis su ES institucijomis dėl IAE pratęsimo.
„Atrodo, kad dabar tie, kurie pasiūlė referendumo idėją, turėtų keliais apšliaužioti Seimą ne vieną savaitę. Tai buvo visiškai nereikalingas referendumas. Pasakymas „taip“ nebūtų joks pliusas derybose su ES, koks didžiulis minusas atsirastų, jeigu referendumas neįvyktų. Mes dabar turim pato (aklavietės - aut.) situaciją, tai pažiūrėsim, kaip iš jos išbris tie, kurie pasiūlė. (...) Aš manau, kad (turi būti - aut.) normaliai dirbanti darbinė grupė, o ne pasiųstas vienas iš valdančiosios koalicijos ufonautų“, - sakė TTP lyderis.
Pasak jo, turint omenyje naujas realijų ir geopolitinius pasikeitimus Rytų kaimynystėje, Europai būtų naudingiau leisti Lietuvai elektrinės darbą pratęsti. Tačiau kartu jis pripažino, kad prarasti ES paramą būtų mažiau naudinga nei vienašališkai atsisakyti nutraukti Ignalinos AE darbą vienašališkai.
A.Valinskas taip pat pabrėžė paliksiąs televiziją, jei dėl to kils koks nors konfliktas. „Jei atsiranda konfliktas dėl pastoviai gaunamo autorinio atlyginimo, tai aš jo atsisakysiu“, - sakė pramogų verslo atstovų sukurtos partijos vadovas.
Sekmadienį Seimo rinkimuose antrą vietą užėmė Tautos prisikėlimo partija. Jai balsus atidavė 15,27 proc. žmonių (15 mandatų).
Išankstiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, paskelbtai pirmadienio rytą, į rinkimus ir referendumą atėjo 1,039 mln. arba 47,61 proc. rinkimo teisė turinčių šalies gyventojų. Tam, kad referendumas būtų įvykęs, balsuoti turėjo daugiau nei 50 proc. piliečių. Dauguma dalyvavusiųjų referendume pasisakė už Ignalinos jėgainės veiklos pratęsimą.
Antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame susirungs kandidatai vienmandatėse apygardose, įvyks spalio 26 dieną.