• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pusę metų Aplinkos ministerijai (AM) vadovaujantis Artūras Paulauskas paveldėjo savo pirmtako ir premjero ketinimus kurti naują biurokratinį aparatą to net nežinodamas, rašo „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

Pastarosiomis savaitėmis prabilta apie esą tuoj gimsiančią naują Kraštotvarkos ministeriją, kuri perimtų dabar AM kuruojamas teritorinių planavimo bei urbanistikos sritis.

REKLAMA

- Kodėl pasigirdo kalbų, kad ir taip išpūstas šalies biurokratinis aparatas padidės net ištisa ministerija? - vakar „Respublika“ paklausė ministro A.Paulausko.

-  Prie mūsų ministerijos kadaise buvo prijungta Statybos ir urbanistikos ministerija. Tad kai tik pradėjau čia dirbti, pas mane ėmė lankytis statybininkai, investuotojai, jie teigė neturintys savo „galvos“ ar „tėvo“ - politinio štabo, kuruojančio šias svarbias sritis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirodo, praėjusių metų spalio 25 dieną buvo surengtas Urbanistinis forumas. Jo metu priimta rezoliucija, kurioje nurodytos darnios Lietuvos urbanistinės plėtros kryptys.

Rezoliucijos pagrindu šių metų sausio 8-ąją premjeras Gediminas Kirkilas sudarė darbo grupę, kuriai pavedė įvertinti esamą teritorijų planavimo, statybos sektoriaus būklę darnios plėtros ir investicijų skatinimo požiūriu bei Vyriausybei pateikti pasiūlymus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi AM pradėjau vadovauti tik vasario 1-ąją, apie tokią darbo grupę nieko nežinojau, nebuvau kviečiamas į jos posėdžius. Birželio mėnesį darbo grupės atstovai man pristatė savo nuveiktą darbą, kuris turėtų būti pateiktas svarstyti Vyriausybės strateginio planavimo komitete.

REKLAMA

Darbo grupės išvados mane sudomino – jame aiškiai sakoma, kas Lietuvoje yra blogai, kurioje srityje situacija taisytina. Kartu buvo pateikti ir du pasiūlymai – steigti naują, Kraštotvarkos, ministeriją, kuri būtų tarsi Statybos ir urbanistikos ministerijos prototipas, atsakinga už aplinkos apsaugą ir teritorijų planavimą bei statybas. Antrasis variantas – AM lieka, kokia buvusi, tačiau prie Vyriausybės įkuriamas Urbanistikos ir statybos komitetas.

REKLAMA



("News Bridgepix" nuotr.)

Gavęs šią medžiagą sukviečiau AM kolegiją ir paprašiau minėtoje darbo grupėje dirbusios ministerijos sekretorės Jūratės Juozaitienės pristatyti nuveiktą darbą.

Nutarėme, kad reikia tobulinti teritorijų planavimo sritį, rengti su tuo susijusius įstatymus, tačiau tai galima daryti ir AM jėgomis, jas galbūt šiek tiek sustiprinus specialistais, mokslo žmonėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Kodėl tuomet Kraštotvarkos ministerijos atsiradimas pateikiamas tarsi realybė?

- Ir mane tas klausimas stebina, nes darbo grupės veikla niekur nebuvo viešinama iki pat jų plano parengimo. Pas mane atėjusiems grupės atstovams aiškiai pasakiau, kad jeigu ją sukūrė premjeras, tai reikėtų jam ir atsiskaityti.

REKLAMA

Vyriausybės strateginio planavimo komitete išsakiau savo poziciją labai aiškiai - nėra jokio reikalo kurti naujas ministerijas.

Beje, šiai nuomonei kategoriškai nesipriešino ir premjero sudarytos darbo grupės narė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorė Dalia Bardauskienė. Ne tik šiuo atveju, bet ir apskritai esu labai skeptiškas biurokratijos pūtimosi, naujų įstaigų kūrimo atžvilgiu.

REKLAMA

Tiesa, dėl naujos Kraštotvarkos ministerijos steigimo visos strėlės į AM galbūt nukrypo todėl, kad minėtas Urbanistinis forumas įvyko aplinkos ministru dar dirbant Arūnui Kundrotui. Jis pirmasis ir pasirašė forumo rezoliuciją, kuri vėliau ir tapo pagrindu Vyriausybės vadovui formuoti darbo grupę.

Premjeras sutiko su AM, kad reikia stiprinti jau esamus ministerijos padalinius, dirbančius teritorijų planavimo, statybos ir urbanistikos sektoriuose.

Julius Girdvainis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų