„Dar priimant biudžetą, jame buvo numatyta suma, skirta minimalios mėnesio algos didinimui. Vyriausybė tam yra techniškai pasiruošusi, dabar viskas priklausys nuo socialinės ir ekonominės situacijos, taip pat ir nuo partnerių sutarimo“, - BNS sakė A.Misevičius.
Jis atmetė kai kurių verslininkų kritiką, kad valdžia MMA klausimą naudoja politiniais tikslais, artėjant rinkimams.
„2014 metais nebuvo įmanoma padidinti minimalią algą net ir 5 eurais, nes biudžete tam nebuvo numatyta lėšų. Prasidėjus metams, neįmanoma į biudžetą įtraukti tokių išlaidų, todėl objektyviai išteklių tam neturėjome“, - BNS sakė A.Misevičius.
Jo nuomone, MMA didinimui skirtos išlaidos galiausiai bus padengtos: „Jos realiai sugrįš per didesnius atlyginimus ir per didesnius sumokamus mokesčius“.
Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų atstovai iki vasario pabaigos ketina įvertinti situaciją, ar yra galimybių nuo šių metų vidurio didinti minimalią algą. Trišalė taryba antradienį sudarė specialią darbo grupę, kuri iki vasario pabaigoje turėtų pateikti MMA didinimo gaires.
Valdančioji dauguma yra iš esmės sutarusi dėl minimalios algos didinimo nuo šių metų liepos. Tam biudžete skirta apie 50 mln. litų, į tai buvo atsižvelgta, gruodį priimant 2015 metų biudžetą.
MMA nuo 2014 metų spalio 1 dienos padidėjo 10,1 euro (35 litais) iki 300 eurų (1035 litų).
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.