Antradienį "Kauno energijos" bendrovės sušaukta stebėtojų taryba nagrinės, dėl ko konkrečiai vienam iš įmonės padalinių vadovų buvo surašytas administracinis teisės pažeidimo protokolas, o Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija numatė skirti bendrovės vadovams baudą. Neabejojama, jog bus nagrinėjamas ir šių vadovų tinkamumo toliau eiti savo pareigas klausimas.
Bauda žadama bausti įmonės vadovus dėl netinkamo vartotojų informavimo apie jų galimybes pasirinkti karšto vandens tiekėją. Komisijos teisininkai įvertino "Kauno energijos" pateiktą visuomenei informaciją per žiniasklaidos priemones ir pripažino, jog ji yra neišsami, tendencinga ir klaidinanti, nesudaranti galimybių tinkamai pasirinkti paslaugos tiekėją.
Iki šiol Kauno miesto savivaldybė nėra nustačiusi karšto vandens skaitiklių mokesčio. Ir kai tai padarys, ji nepraras teisės tą mokestį pakeisti. "Kauno energijos" informacijoje tai nutylima, tačiau bendrovė sukėlė vartotojų nepasitenkinimą, pranešdama, kad šis mokestis kas mėnesį viršys 9 litus.
"Kai praėjusių metų pabaigoje "Kauno energija" mėgino savivaldybėje "prastumti" tokį mokestį, to klausimo aš neįtraukiau į miesto tarybos darbotvarkę. O dabar, kai kilo didelis triukšmas, energetikai aiškina, kad už skaitiklį pakaks vos daugiau nei 3 litų mokesčio per mėnesį. Klausiu, kodėl tuomet nesiūlėt tokio tarifo, sako, tik balandžio 7 dieną vartotojų apklausą padarė, pagal išvadas mokestį paskaičiavo", - prieš vykdamas į "Kauno energijos" bendrovės stebėtojų tarybos posėdį, kuriame dalyvaus ne kaip šios tarybos narys, Eltai sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.
Anot jo, miesto politikams rūpi "Kauno energijoje" išsiaiškinti ne tik skaitiklių problemą ar klaidinamos informacijos pateikimo vartotojams aplinkybes. Ne mažiau aktualus ir kolektorių (požeminių komunikacijų tunelių) eksploatavimo bei mokesčio už galimybes juo naudotis klausimas.
Ilgą laiką be jokio teisinio pagrindo tuos kolektorius eksploatavo buvusi savivaldybės, o paskui privati įmonė "Kauno keliai". Savivaldybė iš eksploatuotojų jokių pajamų už kolektorių naudojimą nėra gavusi. Kai savivaldybė atsiėmė savo turtą, pageidavimą jį perimti pareiškė "Kauno energija". Miesto tarybos sprendimu kolektoriai buvo perduoti šiai bendrovei, kurios beveik 90 proc. akcijų priklauso Kauno savivaldybei.
Šių metų pradžioje bendrovė paprašė savivaldybę atleisti ją nuo nekilnojamojo turto, tenkančio pagal kolektorių vertę, dalies mokesčio. Nes kitaip grasino, kad bent keletą kartų daugiau nei iki šiol "Kauno energijai" už naudojimąsi kolektoriais bus priversti mokėti ir kabelinės televizijos, vandentiekio, telefono bei kitos turinčios požemines komunikacijas įmonės. Tuo pačiu jos neišvengiamai turės branginti paslaugas savo vartotojams.
"Savivaldybė jau seniai pasigenda glaudesnio bendradarbiavimo su savąja energetikos įmone. Neretai susidaro įspūdis, kad šios bendrovės veikla vystoma taip tarsi "Kauno energija" būtų atskira respublika Kauno mieste. To ilgiau toleruoti negalima", - sakė Kauno meras.