“Bet lygiai taip pat paaiškėjo, ką ji darys. Iš to paaiškėjimo, ką Vyriausybė darys, galėčiau pasidžiaugti, kad ji nebeplanuoja progresinių mokesčių, kaip buvo kalbama rinkimų kampanijos metu, nes programoje yra tik kalbama apie didesnį mokesčių progresyvumą”, - sakė jis žurnalistams.
A.Kubilius priminė, kad ir dabar gyventojų pajamų mokesčiai turi savo progresyvumą, bet šis progresyvumas priklauso nuo neapmokestinamo pajamų dydžio, o tarifas lieka vienodas. “Vyriausybė atsisako keisti pajamų dydžio tarifą ir įvesti progresiją šiuo būdu, tačiau visoje programoje lieka daug klaustukų, ką Vyriausybė iš tiesų planuoja daryti”, - pabrėžė jis.
Politiko manymu, programoje esantys teiginiai yra labai bendri ir neatsakantys konkrečiai, kaip vienas ar kitas tikslas bus įgyvendintas.
“Didžiausią susirūpinimą kelia tai, kad nėra aiškaus atsakymo, kaip bus suderinami geri siekiai – siekti subalansuoto biudžeto, siekti euro įvedimo ir kartu išdėstytos nuostatos, kad ir atlyginimai bus didinami, ir išlaidos įvairiems sektoriams bus didinamos ir šalia to PVM lengvatos taip pat bus įgyvendinamos”, - dėstė savo nuomonę A. Kubilius.
Anot jo, tokie vidiniai programos prieštaravimai palieka labai daug neapibrėžtumo, kuris Lietuvai gali būti žalingas, dėl to, kad jis gali neigiamai paveikti pasitikėjimą Lietuva tarptautiniuose forumuose.