Seimo pirmininkės Irenos Degutienės, kuri visuomenėje ženkliai popliaresnė, nei premjeras Andrius Kubilius, pasiekęs apklausų antipatijų rekrodus, daug galimybių laimėti ir neturėjo. Jau anksčiau jos rėmėjai pripažindavo pralaimėsią, geriausiu atveju“, 40 pocentinių balsų punkstų prieš 60.Nugalėtoją ji sveikino keldama šampaną.
I.Degutienės pusei nuosekliai dirbęs Seimo narys Kęstutis Masiulis portalui „Balsas.lt“ teigė, kad dabartinio pirmininko pergalę lėmė Kauno konservatorių balsai. „Pirmiausia, aš sveikinu A. Kubilių, tačiau pabrėžiu, kad laimėjo jis ne taip jau į vienus vartus, kaip norėta manyti. Jo pergalę iš esmės lėmė kauine gauti 800 balsų“, - sakė jis.
Pabrėžęs, kad partijoje buvo daugybė skyrių, kur pirmavo ir laimėjo I. Degutienė, konservatorius K.Masiulis perspėjo, jog A. Kubiliaus laukia sunkūs laikai, nors uždainius politikai esą mato vienodai. „Manau, kad Seimo rinkimuose I. Degutienė būtų galėjusi pasiūlyti šį bei tą naujo. Kartu manau, jog jų požiūriai į energetiks ir kitus svarbiausius Lietuvos projektus labai ma-ai skirasi arba išvis sutampa, todėl manau, kad labai svarbus būtų politikos perimamumas po rinkimų“, - sakė K.Masiulis, neatsižadėdamas partijos.
Kartu K. Masiulis laikosi nuomonės, jog eiliniuose Seimo rinkimuose, kurie įvyks 2012 metų rudenį, I. Degutienė būtų rinkėjams patrauklesnė. „Riekio kito veido ir kitos lyderystės,“, - savo nuomonę dėstė Europos parlamentsras.
Papildyta 21.32 Politologas Vladimiras Laučius, ataskydamas į portalo „Balsas.lt“ klausimą – kodėl Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS- LKD lyderio rinkimus laimėjo premjeras Andrius Kubilius - teigė: „laimėjo pirmiausia todėl, kad šioje partijoje įprasta balsuoti už vadą.”
Pasak V. Laučiaus, premjeras A. Kubilius mobilizavo partijos viršūnes, skyrius, vadinamąją partinę nomenklatūrą, kad jį paremtų. „Žymūs konservatorių politikai pratrūko liaupsinti savo lyderį straipsniais žiniasklaidoje. Senais „gerais“ bolševikiniais būdais“, - aikino politologas.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko rinkimus laimėjo partijos lyderis Andrius Kubilius.
Už A.Kubilių balsavo 5546 TS-LKD nariai, už Ireną Degutienę – 4628.
Rinkimai laikomi įvykusiais, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų TS-LKD narių ir kandidatas surenka daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių partijos narių balsų.
A. Kubilius partijai vadovauja nuo 2003 m. Tai jau ketvirta A. Kubiliaus kadencija pirmininko poste.
TS-LKD partijos pirmininką renka dviejų metų kadencijai.
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai turi 81 skyrių Lietuvoje ir užsienyje ir vienija
17 000 narių.
Demokratija
Į TS-LKD pirmininkus dar buvo keliami Seimo nariai Kęstutis Masiulis, Valentinas Stundys, Mantas Adomėnas, Gintaras Songaila bei konservatorių Klaipėdos skyriaus pirmininkas Naglis Puteikis.
Partijoje vyko kova ir skaičiavimai. V.Stundys ir K.Masiulis savo kandidatūras atsiėmė I. Degutienės naudai, varžytis dėl partijos pirmininko atsisakė ir M.Adomėnas. G.Songaila, šiuo metu, jau pašalintam iš partijos, bei N.Puteikiui kelią dalyvauti rinkimuose užkirto TS-LKD Priežiūros komitetas. Jis pasiūlė prezidiumui šių kandidatų neregistruoti, argumentuodamas netinkama reputacija.