"Jau metus esame valdžioje, bet sugebėjome išsaugoti Lietuvos žmonių pasitikėjimą, kurį atspindi partijos bei bičiulių reitingai. Tai labai svarbu. Turime nedaryti politinių klaidų. Neapgalvoti pasisakymai žiniasklaidoje, vidinė konkurencija, deja demonstruojama viešoje erdvėje, gali virsti akmeniu, ant kurio gali suklupti visa partija", - sakė premjeras, ragindamas partijos narius "laikytis solidžiai".
"Ypač atsargiai reikia kalbėti ir vertinti politinius reiškinius, galinčius sulaukti tarptautinio atgarsio, išgąsdinti investuotojus ir panašiai", - kalbėjo LSDP pirmininkas.
Partijos vadovybei nusprendus kandidatu į prezidentus kelti europarlamentarą Zigmantą Balčytį, sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis raštu kreipėsi į vadovus, teigdamas, jog tai esanti "šiurkšti klaida", ir rinkimuose turėtų kandidatuoti partijos pirmininkas. V.P.Andriukaitis taip pat kritikavo, jog Z.Balčytis keliamas kandidatu ir į prezidentus, ir į Europos Parlamentą.
Kalbėdamas apie koalicijos partnerius A.Butkevičius sakė, jog nenorėtų, kad tektų vadovautis pasakymu "apsaugok mane nuo draugų, o nuo priešų aš pats apsisaugosiu". "Aš už demokratiją ir diskusijas partijos, koalicijos viduje. Bet priėmus sprendimą, diskusijos turi pasibaigti ir turi prasidėti darbas", - sakė premjeras.
"Manau, jog ir koalicijos partneriai supranta – mes esame viename vežime, vienodai atsakingi, ir vadelių trūkčiojimas ar pagalių kaišiojimas į ratus ne tik stabdo mūsų judėjimą realizuojant numatytas programas, bet gali ir vežimą apversti", - kalbėjo Vyriausybės vadovas.
Jis pažymėjo, kad prasidėjus politinei kampanijai iš koalicijos partnerių padaugėjo populistinio pobūdžio pareiškimų. Opozicija ir koalicijos partneriai jau pradėjo rungtynes, kurių metu išmes į viešą erdvę daugiau populistinių idėjų, dažnai prasilenkiančių su Vyriausybės programos nuostatomis. Tačiau akivaizdu, jog koalicija supranta, jog būtina išlaikyti politinį stabilumą", - sakė A.Butkevičius.
Jis pažymėjo, jog valdantieji pasiekė sutarimą dėl euro įvedimo nuo 2015 metų sausio. Anksčiau koalicijos partneriai viešai kėlė abejones dėl siekio nuo 2015 sausio įsivesti eurą, nors euro įvedimo planą įi Vyriausybė patvirtino dar pernai.
"Po koalicijos politinės tarybos paskutinio posėdžio buvo pasiektas sutarimas dėl euro įvedimo 2015 metais būtinumo. Mums pavyko politikų lygyje išsklaidyti abejones, jog įvedus eurą neva nukentės kai kurios socialinės programos, jog nebus didinama minimali mėnesinė alga, nebus didinamas darbo užmokestis, pensijos", - kalbėjo premjeras.
A.Butkevičius pažymėjo, jog euro įvedimas paspartins darbo užmokesčio, kartu ir minimalaus mėnesinio darbo užmokesčio, didėjimą, pritrauks didesnes užsienio investicijas, paspartins darbo vietų kūrimą.
Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė buvo pareiškusi, kad eurą įvesti galima tik minimaliai algai pakilus iki 1509 litų, tačiau po valdančiųjų politinės tarybos pareiškė, jog tai buvusi "darbiečių" "startinė derybinė pozicija". Partijos "Tvarka ir teisingumas" vienas lyderių aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, anksčiau raginęs rengti referendumą dėl euro įvedimo, vėliau sakė, jog norint atsiklausti gyventojų nuomonės gali pakakti ir apklausos.
Valdančioji socialdemokratų partija šeštadienį Vilniuje susirinko į suvažiavimą, kuriame tvirtins kandidatą į prezidentus bei kandidatų į Europos Parlamentą (EP) rinkimų sąrašą.
Partijos prezidiumas bei taryba jau yra pritarę, kad kandidatu prezidento rinkimuose būtų keliamas europarlamentaras Zigmantas Balčytis. Jis taip pat pirmuoju įrašytas ir kandidatų į EP sąraše.
LSDP kandidatų į Europarlamentą sąraše po Z.Balčyčio įrašyta dabartinė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, trečiuoju - krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, ketvirtuoju Seimo Europos reikalų komiteto vadovas Gediminas Kirkilas, penktąja - eksministrė Birutė Vėsaitė.
Toliau eina Seimo narys Juras Požela, Vyriausybės vicekancleris Remigijus Motuzas, teisingumo ministras Juozas Bernatonis, parlamentarai Irena Šiaulienė, Marija Aušrinė Pavilionienė, Algirdas Sysas.
Kandidatų sąraše taip pat yra Seimo nariai Julius Sabatauskas (13), Rimantė Šalaševičiūtė (15), Bronius Bradauskas (16), Algimantas Salamakinas (17), Artūras Skardžius (18), susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius (21), Arūnas Dudėnas (22).
Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 11 dieną, o Europos Parlamento - gegužės 25 dieną.
Teisingumo ministerijos duomenimis, premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujama LSDP yra didžiausia partija Lietuvoje su 17,9 tūkst. narių.
Visuomenės apklausų duomenimis, socialdemokratai pirmautų rinkimuose su maždaug 26 proc. gyventojų balsų.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama