Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija skambina pavojaus varpais, tačiau grėsmės aido Vyriausybė girdėti nesiruošia. Andrius Kubilius užsiima propaganda – neva turgavietėse sėkmingai tęsiama prekyba, po to, kai prekybininkai buvo priversti įsigyti kasos aparatus.
„Iš tiesų sėkmingai prekybą tęsia tik didieji prekybininkai, prasidėjo turgaviečių monopolizacija, ko smulkieji prekybininkai labiausiai ir bijojo, neskatinama konkurencija. Dalis prekiautojų kraunasi lagaminus į užsienį arba tampa samdomais didžiųjų įmonių vergais, priimamais į darbą prastesnėmis sąlygomis ir už mažesnį atlyginimą“, – susidariusią padėtį apibūdina Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.
Jau ketvirtą kartą LSVPA kreipiasi į Prezidentūrą, tačiau ši nuo metų pradžios asociacijai nepateikė savo pozicijos. LSVPA pirmininkė Zita Sorokienė sako, jog smulkieji prekybininkai yra labai nusivylę esama situacija. Kasos apartų įvedimas apsunkino verslą, o prekiautojus pavertė darbo jėga mėsos perdirbimo-importo įmonėms.
„Akivaizdu, kad Vyriausybė proteguoja stambų verslą. Didelių įmonių vadybininkai lankosi turgavietėse ir vilioja žmones prekiauti išskirtinai šių Lietuvos ar Lenkijos įmonių produkcija. Naikinama individuali iniciatyva ir konkurencija. Vartotojai netrukus nebeturės pasirinkimo ir mokės viena kaina. Turgus netenka savo veido, jis taps dideliu prekybos centru“, – piktinasi asociacijos vadovė Z.Sorokienė.
Pasak smulkiųjų verslininkų, apie prasidėjusį turgaviečių monopolizavimo procesą informuotos visos šalies aukščiausios institucijos, tačiau iš jų jokio atgarsio nėra.
„Mūsų asociacijos pasipriešinimas vykstantiems procesams vienpusiškai ir nepagrįstai siejamas tik su tariama šešėline ekonomika turgavietėse. Manome, kad tai, kas šiuo metu vyksta, yra gerai apgalvoto Vyriausybės ir proteguotų stambių verslo grupuočių plano rezultatas“, – teigia Z.Sorokienė.