Šiandien Seimo Socialdemokratų partijos narys, buvęs susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius pareiškė esąs nustebęs dėl naujojo susisiekimo ministro žeriamos kritikos įvairiems ūkio subjektams, ypač Vilniaus oro uostui. Pasak A. Butkevičiaus, akivaizdu, kad naujasis ministerijos vadovas dar nėra gerai susipažinęs su situacija, o nepelnyta kritika gali pakenkti jo kritikuojamoms įmonėms.
„Nesuprantu, kodėl nesibaigia nepagrįsta kritika ir spekuliacijos Vilniaus oro uosto tematika, dauguma išsakytų kritinių minčių neturi jokios logikos žiūrint į Vilniaus oro uosto plėtrą“, - išplatintame pranešime teigia Seimo narys A. Butkevičius.
Pasak jo, neseniai Vilniaus oro uoste pastatytas keleivių terminalas dirba sėkmingai, yra pajėgus aptarnauti iki 3,5 milijonų keleivių. Pastaraisiais metais Vilniaus oro uostas plėtojasi labai sparčiai, auga keleivių skaičius, patvirtinta ir vykdoma ilgalaikė įmonės veiklos strategija. „Mes galime tik džiaugtis ir didžiuotis, kad mūsų šalies oro uostas įsiveržė į lyderių pozicijas tarp visų Europos oro uostų, aptarnaujančių iki 5 milijonų keleivių per metus“, - sako A. Butkevičius.
Seimo narys taip pat teigė, kad jam nesuprantami kaltinimai Vilniaus oro uostui dėl neva per aukštų paslaugų įkainių. „Įkainiai buvo mažinami kiekvienais metais, nors naujasis keleivių terminalas buvo pastatytas už paskolas iš komercinių bankų“, - sako Seimo LSDP frakcijos narys. Jo teigimu, netgi grąžindamas bankams paskolas bei mokėdamas palūkanas, Vilniaus oro uostas visada dirbo ir tebedirba pelningai. Nepagrįsta ir kritika, jog Vilniaus oro uoste „viskas uždelsta, viskas palikta savieigai“.
Pasak A. Butkevičiaus, Vilniaus oro uosto finansiniai rodikliai rodo, kad niekas nebuvo palikta savieigai, atvirkščiai, buvo patvirtinta ilgalaikė veiklos programa ir ji buvo įgyvendinama. Paskutinių trejų metų rezultatai ir esama padėtis rodo, kad Vilniaus oro uostas dirbo sėkmingai.
Anot socdemo, valstybė bei pareigūnai, atsakingi už susisiekimo ir transporto plėtrą bei vystymąsi, turėtų būti suinteresuoti tuo, kad valstybės turtas būtų panaudojamas efektyviai ir racionaliai, o ne švaistytis nepagrįstais kaltinimais, taip kenkiant įmonių ateičiai ir perspektyvoms.