Seimui atsisakius tirti „Snoro“ reikalus, Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius tarp išeičių mato sušaukti dar vieną neeilinę Seimo sesiją.
Ketvirtadienį Seimo plenarinių posėdžių salę palikusi opozicija į ją neketina sugrįžti.
„Manau, kad valdantieji turėtų susirinkti ir suprasti, kad padarė klaidą, šiandien sukviesti neeilinę seniūnų sueigą ir priimti sprendimą, kad šitas klausimas būtų įtrauktas, kaip ir buvo numatyta, šiandien pagal darbotvarkę. Jeigu jie to nedarys, surengsime dar vieną neeilinę sesiją. Jeigu nepavyks surengti neeilinės sesijos surinkus parašus, tada šitas klausimas bus įtrauktas kovo mėnesį į darbotvarkę“, – Eltai sakė A. Butkevičius.
Politikas mano, kad vis dėlto pavyks susitarti su valdančiaisiais dėl tyrimo komisijos sudarymo ir tai esą turėtų paskatinti turima tam tikra informacija.
„Mes turime informaciją, kuri manau, paskatins ir kai kuriuos valdančiųjų daugumos žmones po tokios informacijos paskleidimo elgtis kitaip, įtraukiant šį klausimą į darbotvarkę. Informacija tokia, kad po bankroto bylos iškėlimo kai kurie asmenys savo turėtą indėlį, didesnį kaip 350 tūkst. litų, tai yra, daugiau kaip 600 tūkst. litų, padengė paskolą“, - žurnalistams sakė A. Butkevičius. Jis pridūrė, kad kalba eina apie „vieną iš valdančiosios daugumos giminaičių“.
Socialdemokratų lyderio teigimu, jeigu įvyko bankrotas bankininkystės sistemoje, politikai turi visuomenei išsklaidyti įvairiausias abejones. „Kodėl nenorima parodyti inspektavimo išvadų, kodėl nenorima parodyti, kaip buvo vykdoma priežiūra?“ – svarstė A. Butkevičius.
Kaip jau skelbta, nepaisant opozicijos prieštaravimo, Seimas parėmė konservatorių iniciatyvą ir išbraukė iš ketvirtadienio darbotvarkės tyrimo komisijos dėl „Snoro“ sudarymą.
Už tai, kad šio klausimo neliktų darbotvarkėje, balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo 58, susilaikė 3 parlamentarai, primena ELTA.
Pasipiktinęs tokia įvykių eiga Seimo opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis pareiškė, kad opozicija nemato galimybių dirbti tokioje atmosferoje, todėl palieka Seimo plenarinių posėdžių salę.
Taip pat skaitykite:
Daugumai atsisakius tirti „Snoro“ bankrotą, opozicija paliko Seimo salę