Ieva LIUBŠYTĖ Retas šiaulietis nėra apsilankęs Šiauliuose įkurtame Katinų muziejuje. Šis muziejus išsiskiria unikalia katinų ekspozicija, kurią sudaro įvairūs katinų drožiniai, skulptūros, piešiniai ir kt., atkeliavę iš viso pasaulio. Nuo šiol šiauliečiai gali didžiuotis ne vien išskirtiniu Katinų muziejumi, bet ir originalia rodykle, pastatyta Vilniaus gatvėje, kuri rodo kryptį norintiems aplankyti muziejų. Šią rodyklę papuošė 24 įvairiausi katinai, jos autorius - dizaineris Vilius Puronas.
Rodyklė į Katinų muziejų – reklama
Kelrodės į Katinų muziejų kūrėjas V. Puronas teigia, kad ši rodyklė kiekvienam šiauliečiui ir ne tik sukels gerą nuotaiką ir padovanos šypsnį. „Rodyklė į Vandos Kavaliauskienės katinų muziejų yra vienas iš plieno lankstinių, kurį papuošė 24 skirtingi ir dailūs katinėliai. Tai įdomus, unikalus, gerą nuotaiką skleidžiantis dirbinys. Iš vienos pusės tai meno kūrinys, iš kitos – reklama. Važiuojančių ar einančių pro šalį žmonių akį tikrai turėtų patraukti į muziejų kviečiantys katinai. Tikiuosi, kad vairuotojai, važiuojantys pro kryptį į Katinų muziejų rodančią rodyklę, užsižiopsoję į katinėlių dailumą nepraras budrumo ir nepadarys avarijų, - juokauja V. Puronas, - Reikia pasidžiaugti, kad prie šios rodyklės gamybos prisidėjo „Elga“ ir Šiaulių tardymo izoliatorius. Visi kartu sukūrėme jau Šiaulių miesto savitumo simboliu tapusius katinėlius.“
Kelrodžiais į muziejų pasirinkti katinai
Dizaineris V. Puronas paklaustas, kodėl kelrodžiais į muziejų pasirinkti katinai, o ne katės, atsakė, kad muziejus vadinasi katinų, o ne kačių, todėl katinai ir nukreipia praeivius jį aplankyti: „Kai kurie sukurti katinai turi akinius, kiti turi ilgus ūsus, kurių pavydi kiti katinėliai. Kiekvienas katinas yra kažkuo unikalus. Katinai yra gyvūnai, turintys išskirtinį charakterį. Mano katei 8 metai ir tuos 8 metus ne mes ją auginame, o ji mus augina. Kiekvienas katinas ar katė yra individualybės, bet už tai juos mylime, jais džiaugiamės ir rūpinamės“, - tikina V. Puronas.