„Vokiečių kultūros dienų“ siūlo turiningai praleisti vakarus:
Balandžio 26 d. 18 val.
LDM P. Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda)
Filmas „Vaidybos įaistrinti“
Rež. Andreas Veiel, 108 min., 2004
Filmas „Vaidybos įaistrinti“ pasakoja apie keturis jaunus aktorius, siekiančius savo svajonių profesijos. Patekę tarp 30 laimingųjų iš daugiau nei 1000 pretendentų, jie gali studijuoti aktorystę „Ernst Busch“ aukštojoje mokykloje Berlyne. Septynerius metus režisierius Andresas Fajelas stebėjo jaunuolius: nuo pasiruošimo stojamiesiems egzaminams (1996) iki jų pirmojo kvietimo dirbti (2003). Žiūrovas supažindinamas su jų planais ir svajonėmis, stiprybėmis ir silpnybėmis, viltimis, motyvais, aplinka. Kamera atsargiai artinasi ir fiksuoja sunkiai pagaunamas, kartais visai nežymias, tačiau itin svarbias sėkmės ir nesėkmės akimirkas.
Balandžio 28 d. 19 val.
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Daržų g.10/Bažnyčių g. 4, Klaipėda)
Superfactory (TM): paskaita, workshop‘as ir plug-in-party su mi_ga, Matze Schmidt, Martin Kuentz, Karsten Asshauer.
Superfactory – tai vakaro performansas, kuriame teoriją papildys praktika, menininkai bendradarbiaus su dalyviais. Dalyvis išgirs ne tik įvadą į "pasidaryk pats" (Do It Yourself, DIY, Bricolage), atvirą kodą (open source), pomėgius (Hobbyism), bet ir turės galimybę diskutuoti apie šiuolaikines tendencijas Vokietijos politiniame, socialiniame, ekonominiame gyvenime; su menininkais susilituoti piratinį radijo siųstuvą bei savo nešiojamais kompiuteriais ir įrašais (CD, DVD, HD formatuose) kurti realiame laike subtilią vakaro atmosferą.
Vakaro metu garsas bus transliuojamas ne tik radijo imtuvais, bet ir internetu. MP3 grotuvu transliacijos bus galima klausytis adresu http://superfactory.biz:7998/listen.pls
Daugiau informacijos http://superfactory.biz
Gegužės 5 d. 18 val.
Klaipėdos koncertų salė (Šaulių g. 36, Klaipėda)
„Austriškas koncertas“. Duetas: Gernot Fresacher (klarnetas), Werner Karlinger (arfa)
„Duetas“ apie save: „Nepaprastu ir viliojančiu kamerinės muzikos deriniu stengiamės išeiti iš tradicinių koncerto rėmų, atrasti naujų bei neįprastų skambesių. Koncerto metu pasinersite į skirtingus stilius, epochas ir nuotaikas. Programą sudaro įvairių laikotarpių muzika: nuo baroko iki romantizmo, neaplenkiant garsiųjų operos arijų, ir virtuoziški kūriniai. Austrijos kompozitorių, tokių kaip Georgas Ašneris-Aranjis (Georg Aschner-Aranyi), Francas Ksaveris Frenkelis (Franz Xaver Frenzel), Baldujinas Šulcas (Balduin Sulzer) ir Francas Zebingeris (Franz Zebinger), muzika paskatino mus pačius imtis kūrybos, kuri prilygsta klasikos meistrams“.
Rugpjūčio 23 – rugsėjo 12 d.
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Daržų g.10/Bažnyčių g. 4, Klaipėda)
Paroda „Skulptūriniai veiksmai“ (Atidarymas rugpjūčio 23 d. 18 val.)
„Skulptūriniai veiksmai“ – tai tęstinis aktualios šiuolaikinės skulptūros tendencijoms skirtas projektas, pristatantis performatyvios skulptūros formas: interaktyvią skulptūrą, skulptūrinę instaliaciją, video skulptūrą bei skulptūrinį performansą; tematizuojantis pokyčius nuo 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų. Visoms čia pristatomoms menininkų pozicijoms būdingas paties menininko kūno integravimas į skulptūrinį darbą ar į darbo kūrimo procesą.
Parodoje dalyvauja tarptautinį pripažinimą pelnę menininkai, tokie kaip performanso srityje dirbanti turkų kilmės menininkė Nezaket Ekici, studijavusi prof. Marinos Abramovic klasėje, kviečiama į reikšmingas parodas tiek JAV, tiek Europoje (Venecijos Bienales dalyvė); Vassiliea Stylianidou, studijavusi prof. Rebecca Horn klasėje, viena garsiausių šiuolaikinių Graikijos video menininkių. Prie jų prisijungs lietuviai Benas Šarka ir Andrius Pylkaunykas. Nemaža „Skulpturale Handlungen“ projekto dalyvių dalis savo kūrybinę veiklą pradėjo studijuodami skulptūrą Miuncheno Vaizduojamųjų Menų Akademijoje (Anne Wodtcke, Isabel Haase, Heike Döscher, Christian Engelmann, Patricija Gilyte, Nezaket Ekici, Stefan Wischnewski), todėl tai gera proga Lietuvos meno žiūrovui susipažinti su vadinamąja Miuncheno mokykla.
Menininkų kolektyvas pristato novatorišką požiūrį į skulptūros objektą ir erdvę. Autoriai savo kūną traktuoja kaip meninę medžiagą, kuria galima išsakyti norimas mintis ir deklaracijas. Kūriniuose kūnas užima paprastai sukuriamo objekto poziciją ir žiūrovui perduoda informaciją. Šitokioje parodoje ir gyvuose veiksmuose patys autoriai atlieka meno kūrinių funkciją. Parodoje bus atliekami gyvi performansai, rodoma dokumentine medžiaga iš anksčiau atliktų "skulptūrinių veiksmų", pristatomi video- ir foto- atspaudai. Menininkai diskusijoje su susirinkusiais žiūrovais pristatys savo sumanymus.