Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos pradininkais Lietuvoje galima laikyti brolius pranciškonus ir naujas evangelines bažnyčias, kurie atsivėrus sienai prieš 20 m. pradėjo naudoti įvairius šiuolaikinės muzikos stilius sielovadoje, pastebi festivalio „Sielos`08“ organizatoriai.
Kryptingesnius šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalius ėmėsi rengti „Musica aeternitatis“. Šios muzikos puoselėjimo tradicijas ir tęsia „Sielos“ festivalių organizatoriai.
2002 m. vyko pirmas toks festivalis Plungėje – iš ten kasmet keliavo vis į kitą miestą: Vilnių, Šiaulius, Klaipėdą, Marijampolę, Kauną, o šį kartą pasieks Panevėžį.
VII-asis festivalis „Sielos 2008“ vyks lapkričio 15 d. (15 val. Panevėžio Bendruomenių rūmuose).
Šiame festivalyje dalyvaus grupės iš įvairių Lietuvos vietovių. Tai grupės „Gyvai“, „Quest Rising“, „Ashtrey“, „Kančia“, „Spirit“, „Kelionė“, „Aukštyn bures“, „Juoda Balta“ ir kt. Taip pat atlikėjai Juras Grincevičius, Artūras Chalikovas ir grupė, Ingrida Ručinskienė, Gražina Tamulytė, Pienė, Raimonda Kirijanovienė ir kt.
Festivalyje laukiami svečiai: iš JAV – Danielius diSilva (grupės „Crispin“ įkūrėjas), Gintautas Tautkus iš Dublino (buvęs populiarios grupės „Rondo“ įkūrėjas), Angelė Joknytė iš Londono ir kiti.
Muzikos šventėje bus paskirtos nominacijos: „Sielos 2008 debiutas“, „Sielos 2008 daina“, „Sielos 2008 grupė“ bei tradicinė nominacija „Už indėlį į krikščionišką muziką“.
Už pirmas tris nominacijas balsuos ir dalyviai, ir žiūrovai.
Kaip sako festivalio rengėjai, į šiuolaikinę krikščionišką muziką įeina lyriškos baladės, bliuzas, regis, rokenrolas, rokas ir kiti šiuolaikiniai muzikos stiliai.
Nelengva apibrėžti ir aptariamos muzikos pradžią, mat ji turėjo įvairias vystymosi pakopas, pasižymi stilių įvairove. Tačiau apžvalgininkai pastebi, kad tam tikra simboline pradžia galima laikyti 1972 metais vykusi renginį „Ehpo-72“ Dalase (JAV), kai tūkstančiai žmonių susirinko į pirmąjį masinį krikščioniškos muzikos koncertą.