• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjančius Naujuosius metus Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis ir jo kelionių palydovas Evaldas Darškus pasitinka naujais 2009-ųjų sieniniu ir stalo fotografijų kalendoriais „Šventoji žemė“. Jie tampa gražia tradicija: pernai pasirodė kalendorius „Šventovės kalnuose“, užpernai – „Kryžiai Europos kalnuose“.

REKLAMA
REKLAMA

„Du kartus beveik išvažiavau į Šventąją žemę - vietas, susijusias su Jėzaus Kristaus gyvenimu, veikla ir mirtimi, tačiau ją pagaliau pasiekiau tik šiemet balandį“, - pasakoja vyskupas. Jis prisimena, kaip 2000-aisias į Izraelį turėjo vykti kartu su kitais vyskupais, tačiau tuomet jų kelionė buvo atšaukta dėl neramumų Šventojoje žemėje, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Antrąkart vyskupas savarankiškai įsigijo ten bilietą, net susikrovė lagaminą, tačiau išvykimo dienos rytą jį išvežė į ligoninę dėl staigaus inkstų akmenligės priepuolio.

J. Bartulis neslėpė, kad vykdamas į šių metų kelionę turėjo tikslą fotoaparatu užfiksuoti vaizdus, kurie vėliau galėtų būti patalpinti į naują kalendorių. „Su Evaldu padarėme kelis šimtus kadrų“, - skaičiuoja pašnekovas. Šįkart autoriai kalendoriui jų galėjo atrinkti daugiau, mat išleido iš karto du - sieninį ir stalo.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmonėms biuruose, darbo vietose kartais patogesni stalo nei sieniniai kalendoriai. Abiejų kalendorių tema - ta pati, tačiau nuotraukos - skirtingos. Gal žmonės norės naudoti abu kalendorius, tad kuo įvairesnės nuotraukos, tuo bus įdomiau“, - aiškino vyskupas. Abiejų kalendorių vaizdus papildo atitinkamos ištraukos iš Biblijos ar tiesiog nuorodos į tam tikras Šventojo Rašto vietas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitaip nei daugelyje abiejų kalendorių nuotraukų, sieninio kalendoriaus viršelyje yra ne gilią senovę menantis statinys ar vieta, o visiškai nauja, šiuolaikiška bronzos skulptūra, vaizduojanti paskutinę vakarienę - žmogaus dydžio Jėzų, apsuptą apaštalų. Ji stovi ant Palaiminimų kalno, modernaus XXI a. pastato Domus Gelilaeas, kuriame buriasi viso pasaulio neokatekumenai (naujo judėjimo atstovai - žmonės naujai atgimstantys tikėjime, tai suaugusieji ilgą laiką nepraktikavę, nekrikštyti), kiemelyje.

REKLAMA

Paklaustas, kurią kalendorių nuotrauką išskirtų, vyskupas neslėpė, kad jam brangiausios dvi: jose užfiksuotos Kristaus gimimo vieta Betliejuje ir Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bazilikoje esanti Apreiškimo grota, kurioje Mariją aplankė archangelas Gabrielius ir pranešė, kad ji taps išganytojo motina. Beje, įdomu tai, kad Kristaus gimimo vietą prižiūri ortodoksai, pravoslavai, o Apreiškimo grota „priklauso“ katalikams, pranciškonams. Vyskupas Eugenijus Bartulis minėjo ir sunkumus, su kuriais jam bei jo kolegai fotografui teko susidurti, fotografuojant Šventosios žemės vietas.

REKLAMA

„Pavyzdžiui, į Kristaus gimimo vietą, susitarę su jos prižiūrėtojais, skubėjome ankstyvą rytą, kad ją dar galėtume nufotografuoti neapsuptą žmonių. Su miniomis žmonių susidurdavome visose mūsų aplankytose vietose, todėl keliuose į kalendorius atrinktuose kadruose šalia šventųjų vietų įamžinti ir žmonės – atsitiktiniai praeiviai ar uoliai besimeldžiantys tikintieji, kunigai. Nors mūsų tikslas buvo pirmiausia nufotografuoti vietas“, - sakė vyskupas.

Marina Visockienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų